Nagrali teledysk, wygrali nowy plac zabaw

0
Wśród najmłodszych największą popularnością cieszą się trampoliny, ale wszystkie urządzenia na tym placu zabaw służą nie tylko zabawie, ale też nauce. Mowa o podwórku Nivea, które dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim powstało na ternie szkoły. Dzieci nagrały klip, który okazał się bezkonkurencyjny w corocznym konkursie marki.

Podczas pandemii w 2021 roku uczniowie i nauczyciele ostrowskiej „Jedynki” postanowili wziąć udział w konkursie i powalczyć o nowy plac zabaw. W tym trudnym czasie nagrali teledysk, który, decyzją jury nie musiał być poddawany pod ogólnopolskie głosowanie.       – Akurat trafiliśmy na okres pandemii, dlatego większość ujęć, które były wykorzystane w teledysku, były kręcone przez dzieci telefonem lub sprzętem, który w domu posiadały na terenie swojego domu czy ogrodu – mówi Sebastian Biegański nauczyciel, który był zaangażowany w konkursowy projekt.

Dzieci zatańczyły do piosenki z filmu „Akademia pana Kleksa”, a tekst do znanej chyba wszystkim muzyki napisała nauczycielka języka polskiego Iwona Łaźniak-Rolak. To interpretacja hasła zeszłorocznej edycji konkursu marki kosmetycznej „Razem lepiej”.

Podwórko to trampoliny, huśtawki, konstrukcja wspinaczkowa, ale też interaktywne planetarium czy plansze edukacyjne, dzięki którym dzieci będą mogły spędzać tu czas nie tylko na zabawie, ale też ucząc się w sposób przyjemny i to wszystko na świeżym powietrzu. – Możemy się bawić… jak niektórzy maja problemy z tabliczką mnożenia, to tutaj też ją mamy. Maty też planetarium, gdzie można się uczyć na geografii – wylicza Nikola Orlińska, uczennica ostrowskiej Szkoły Podstawowej nr 1.

Całe Podwórko Nivea, które powstało na terenie ostrowskiej „Jedynki” jest warte 250 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick