Nagły atak zimy przeszkodzi w modernizacji stadionu miejskiego? [WIDEO]

9
Nowe oświetlenie za kilka milionów, profesjonalny telebim, zupełnie nowe instalacje, przede wszystkim zaś park maszyn – Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim po modernizacji ma być zupełnie innym obiektem sportowym. Inwestor – miasto mierzy się z wymaganiami, jakie przed startem sezonu żużlowców nałożyły władze PGE Ekstraligi. Trwa wyścig z czasem i... pogodą, która w ciągu kilku ostatnich dób daje popalić budowlańcom.

Budowlańcy wkroczyli na stadion miejski przy ul. Paderewskiego. Firma wykonawcza ma długą listę zadań do wykonania, by zmodernizować obiekt wedle wytycznych PGE Ekstraligi. To właśnie w Ostrowie 10 kwietnia ma rozegrać się pierwszy mecz żużlowców w najwyższej klasie rozgrywek. – Największym problemem jest element wymiany całego oprzewodowania i oświetlenia. Dotychczasowe lampy wokół toru znikną i będą to maszty dużo wyższe choć w mniejszej ilości. To zapewni odpowiednie oświetlenie na torze jak i wokół obiektu – wyjaśnia Stanisław Pułkownik, wykonawca inwestycji. Czy firma zdąży na czas? – Termin mamy do końca marca i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, a blokować nas może tylko pogoda, to wyrobimy się na czas. Co prawda nie wszystko będzie skończone i część prac będziemy jeszcze kontynuować, ale zostanie wykonane to, co jest niezbędne, aby z zachowaniem bezpieczeństwa mogły odbywać się rozgrywki żużlowe na stadionie – zapewnia szef firmy.

W tegorocznym budżecie radni Ostrowa wyrazili zgodę na zabezpieczenie kwoty niezbędnej do szybkiego i natychmiastowego przeprowadzenia modernizacji stadionu. – Mamy nałożone wymagania przez Ekstraligę, a my do 10 kwietnia te wymagania chcemy spełnić. Trzynaście i pół miliona złotych tylko w tym roku, ale z tą kwotą łącznie miasto Ostrów Wielkopolski wyda na modernizację stadionu 26 milionów. Taka jest skala tej modernizacji – mówi prezydent miasta Beata Klimek.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. Najpierw ta inwestycja miała kosztować 14 milionów teraz już 26 milionów no tak bo w styczniu myśleli że bedą upały +35 stopni haha i znowu pbo to dziadostwo wygrywają wszystkie chyba w Ostrowie przetargi bo są najtańsi Ukraińców zatrudniają do roboty ….

 2. Śniegu nie było, temperatura dodatnia, a o godzinie 14 cisza… Nie ma nikogo. W życiu nie zdążą, a osoby które kupiły karnety mogą odrazu kupić bilety do Łodzi.

 3. „Nagłe opady śniegu i mróz były nie do przewidzenia…”
  NIE WIERZĘ!!! ŻAŁOSNE !!!
  Dla NIEDOUCZONYCH:
  Za miesiące zimowe na półkuli północnej uznaje się grudzień, styczeń i luty !!!
  Dla NIEZORIENTOWANYCH poleca się też pl.wikipedia

 4. Czy na te inwestycje były w ogóle przetargi? Dlaczego tutaj w ciągu pół roku wszystko idzie sprawnie, a przy innych przetargi są rozpisywane ze 2-3 bo brak chętnych albo kwota za wysoka?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick