Nadział się na pręty. Jeden z nich przebił udo. drugi jamę brzuszną

0
Fot. archiwum wlkp24.info
Jeden pręt przeszył mu udo na wylot, a drugi uszkodził jamę brzuszna. Do nieszczęśliwego wypadku doszło na jednym z placów budowy w Marszałkach koło Grabowa nad Prosną. Poszkodowany przeszedł operację usuwania metalowych elementów w ostrowskim szpitalu.

26-letni mężczyzna nadział się na dwa pręty podczas prac budowlanych. Jeden z nich przebił mu udo na wylot, a drugi utkwił w jamie brzusznej. Na miejsce początkowo wezwano zespół ratownictwa medycznego, ale szybko okazało się, że będzie potrzebna dodatkowa pomoc. Stąd przybycie straży pożarnej. – Nie jest właściwym usuwanie ciał obcych na miejscu zdarzenia osobom poszkodowanym, ponieważ mogłoby to zwiększyć uraz. Dlatego ratownicy zaopatrywali osobę poszkodowaną, a naszym zadaniem było odcięcie prętów, żeby ta osoba została przetransportowana do szpitala – mówi asp. Patryk Moś, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Poszkodowanego 26-latka przetransportowano do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przeszedł operację. Dopiero tutaj wyciągnięto mu pręty. Do zdarzenia doszło około 4.40 w Marszałkach koło Grabowa nad Prosną.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick