Nadciągają upały! Wydano ostrzeżenia najwyższego stopnia!

3
Fot. IMGW
Nadchodzące trzy dni, czyli wtorek, środa i czwartek zapowiadają się niezwykle upalnie. Synoptycy zapowiadają temperaturę nawet do 36 stopni w cieniu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia dla południowej Wielkopolski.

IMGW opublikowało już najnowszą mapę zagrożeń pogodowych. Od 19 lipca (wtorek) od godziny 12.00 do 21 lipca (czwartek) do godziny 20.00 obowiązuje trzeci, najwyższy alert przed upałami. „Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30°C do 34°C, w środę od 33°C do 36°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19°C do 22°C” – czytamy w komunikacie IMGW.

Zapowiadane temperatury mogą być niebezpieczne dla seniorów, dzieci oraz osób z problemami kardiologicznymi. Te osoby proszone są, by nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne. Pozostałym radzi się zaopatrzenie w wodę oraz nakrycie głowy.

Fot. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. poza ochroną swojego zdrowia toja polecam sprawdzic czy macie ubezpieczenie domu, bo moim sasiadow sie spaliła hałupa jak w tamtym roku byl skwar, a najgorsze ze mieli polise tylko im sie ksonczyla, wiec ja od tego czasu tego pilnuje bo caly dobytek poszedl z dymem, sprawdzie sobie np tutaj https://www.ubezpieczamymieszkanie.pl/ czy na innych stronach, bo to sa smieszne pieniadze a mozna spac spokojnie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick