Nadchodzącej nocy śpimy godzinę krócej!

2
wall calendar calendar with the number of days and clock close up
W nocy z 27 na 28 marca przestawiamy zegarki. Wskazówki przesunięte zostaną z godziny 2.00 na 3.00. Będziemy spać godzinę krócej, ale dzięki temu słońce zachodzić będzie później, niż do tej pory.

W kalendarzach zawitała już wiosna, a to oznacza, że w ten weekend przechodzimy z czasu zimowego na letni. Poprzednia zmiana czasu miała miejsce w ostatni weekend października. Wtedy wskazówki zegara cofnęliśmy o godzinę.

W dobie wszechobecnych urządzeń cyfrowych warto sprawdzić, czy elektroniczne zegarki mają ustawioną funkcję automatycznej zmiany czasu i czy jest ona włączona. Jeśli tak, nie musimy się martwić, że zapomnimy o przestawieniu zegarków. W przeciwnym razie, warto zrobić to ręcznie.

Dwa lata temu Parlament Europejski podjął decyzję o rezygnacji z przechodzenia z czasu letniego na zimowy. Decyzja miała zacząć obowiązywać w tym roku, ale nie zgodzili się na to przedstawiciele państw członkowskich Unii Europejskiej.

W Polsce pierwsza zmiana czasu miała miejsce w okresie międzywojennym, a następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964. Od 1977 roku obowiązek przestawienia zegarków istnieje nieprzerwanie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick