Nadchodzą mrozy. Nie bądź obojętny

1
Fot. KPP Ostrzeszów
Widzisz bezdomnego? Znasz starszą osobę, która ma problem, żeby ogrzać dom lub mieszkanie? A może widziałeś kogoś śpiącego na działkach? Twoja obojętność może sprawić, że nie przeżyją zimy. Zadzwoń na policję, żeby pomoc nadeszła w porę.

“Nie bądźcie obojętni” – to słowa, które można usłyszeć najczęściej z ust pracowników schronisk dla bezdomnych oraz policji w okresie jesieni i zimy. W nocy temperatura spada poniżej zera, a to czas, kiedy ryzyko zamarznięcia lub śmierci z powodu wychłodzenia jest największe.

Bezdomni śpiący w lasach czy pustostanach są na to najbardziej narażeni. Część z nich zasypia pod wpływem alkoholu, a pozorne rozgrzanie organizmu przy pomocy tego typu używek może być bardzo groźne.

Nasza reakcja może uratować im życie. Wystarczy, że kiedy zauważymy osobę bez dachu nad głową, zadzwonimy na policję (pod numer alarmowy lub do dzielnicowego). – Dzwońmy także, jeśli mamy informacje o bezdomnych szukających schronienia w pustostanach czy altankach. Przy tak niskich temperaturach w trudnej sytuacji są też osoby starsze, które nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem swoich domów. Jeśli mamy informacje o osobie, która ma problemy z ogrzewaniem domu i potrzebuje pomocy, również powiadommy o tym właściwe służby – mówi Agnieszka Szołdra, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 1
    1

    Rozumiem pomoc ale w większości oni sami nie chcą sobie pomóc. Wola się napić i spać na ławce niż iść do przytułku i zjeść coś ciepłego

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick