DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nadchodzą burze. IMGW ostrzega

Środowe popołudnie oraz wieczór może minąć pod znakiem burz i ulewnych opadów deszczu. Lokalnie możliwy jest także grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla regionu m.in. południowej Wielkopolski: powiatu kępińskiego, ostrzeszowskiego, ostrowskiego, kaliskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego oraz jarocińskiego: „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad”.

Żółty alert obowiązuje w środę od godziny 13:00 do 21:00. Jednocześnie synoptycy zaznaczają, że ostrzeżenie może być aktualizowane ze względu na dynamiczną sytuację pogodową.

Fot. IMGW

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • P
    Peduś

    środa, 3 czerwca, 2026

    No zjadłem potrawę na warzywach strączkowych i piwem popiłem, więc może być ostro….

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz