Nadal możemy pomóc Zuzi, ale uwaga na oszustów, którzy zbierają pieniądze!

0
źródło: archiwum prywatne
W połowie czerwca rozpoczęto poszukiwania dawcy szpiku dla 11-letniej Zuzi Ostój z Ostrowa Wielkopolskiego. Dziewczynka cierpi na aplazję szpiku. Przebywa już na Oddziale Transplantologii w Poznaniu, jest poddawana leczeniu, ale wciąż brakuje dawcy, który mógłby pomóc Zuzi. Pomóc może wyłącznie przeszczep, a więc potrzebny jest dawca. Dlatego nie jest prowadzona żadna zbiórka pieniędzy. Niestety, w ostatnim czasie pojawiły się sygnały, że anonimowe osoby zbierają pieniądze, podszywając się pod akcję pomocy dla Zuzi. Ostrzegamy - to oszustwo. Żadna legalna zbiórka pieniędzy na pomoc Zuzi nie istnieje!

CZYTAJ: Zuzia ma 11 lat. Cierpi na ciężką chorobę krwi. Przeszczep jest jedyną szansą. Szukamy dawcy!

Aby Zuzia mogła żyć, potrzebny jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego. To jedyna szansa. Dlatego rodzice apelują o pomoc w uratowaniu ich jedynego dziecka. Zuzi można pomóc zwiększając prawdopodobieństwo znalezienia dawcy. „Prosimy ludzi dobrej woli, aby zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Być może ktoś z Was pomoże naszej kochanej córeczce lub innemu choremu” – apelują rodzice.

W akcję włączyła się także firma PROMAX. Razem z Fundacją DKMS pojawili się już w wielu miejscach i na tę chwilę, z ich pomocą udało się zarejestrować ponad 400 nowych, potencjalnych dawców.

Zuzia przebywa na Oddziale Transplantologii w Poznaniu. – Generalnie Zuzia czuje się dobrze. Ma lepsze i gorsze dni. Wciąż czekamy na dawcę – powiedział portalowi wlkp24.info ojciec Zuzi.

Niestety, okazało się, że pod akcję znalezienia dawcy szpiku podszywają się oszuści, którzy zbierają gotówkę. – Zadzwoniła do mnie moja ciocia. Pytała czemu nie powiedzieliśmy, że potrzebujemy pieniędzy na leczenie Zuzi. W Granowcu przyszła do niej obca osoba, która przedstawiła się, że zbiera gotówkę na ten cel. Jesteśmy w trakcie ustalania, ile takich osób zostało oszukanych. Nie zbieramy żadnych pieniędzy! Potrzebujemy jedynie dawcy! – apeluje tata Zuzi.

O oszustwie informuje także firma PROMAX:

UWAGA‼️ Pomoc dla Zuzi można okazać tylko i wyłącznie zapisując się jako dawca szpiku. Nasi pracownicy, znajomi i przede…

Opublikowany przez PROMAX – Telewizja Internet Telefon Środa, 10 lipca 2019

Jak można pomóc Zuzi? Wystarczy wejść na stronę www.dkms.pl/pl/zostan-dawca, zamówić pakiet rejestracyjny, pobrać próbkę, wypełnić formularz i wrzucić do skrzynki. To wszystko!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick