Na zumbę do parku

2
Polana w ostrowskim parku rozbrzmiewała wczoraj muzyką i pulsowała energią spragnionych ruchu ostrowian i tak będzie w każdy poniedziałek i każdą środę przez całe wakacje. Wszystko za sprawą zumby. Na zajęcia zaprasza Tomasz Wnuk i jego ekipa, a bezpłatne zajęcia organizowane są w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nic tylko wskakiwać w trykoty i iść potańczyć w miłym towarzystwie. Nie dość, że przyjemnie, to jeszcze z pożytkiem dla sylwetki, bo kalorii pali się sporo – przekonują instruktorzy.

Fenomen zumby ciagle trwa i to było widać, bo na polanie parku miejskiego przez ponad godzinę tańczył spory tłum. Mimo że wakacyjne zajęcia fitness w plenerze odbyły się pierwszy raz, już wczoraj przyciągnęły sporą grupę sympatyków tej formy aktywności. Nic dziwnego: zumba to kompletny trening, który zawiera wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni oraz ćwiczenia na równowagę i na gibkość. To jednak, że składa się z choreografii inspirowanych tańcami latynoskimi sprawia, że wysiłek jest nie tylko efektywny, ale też przyjemny.

Poniedziałkowe i środowe zajęcia zumby w ostrowskim parku (zawsze o godz. 19.00) to zadanie realizowane ze środków szóstej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do końca lipca trwa natomiast nabór w ramach siódmej edycji OBO. – Biuro Inicjatyw i Konsultacji Społecznych funkcjonujące w Centrum Aktywności Lokalnej czeka na wnioski, a w razie potrzeby służy radą i pomocą w ich opracowaniu – mówi kierownik Milena Tacik.

Przypomnijmy, że trwa też inny wakacyjny projekt realizowany za pieniądze z tej puli, czyli „Czar miejskiego podwórka”. W jego ramach codziennie, przez całe wakacje, na 31 śródmiejskich podwórkach od godz. 9.00 do 12.00 prowadzone są animacje dla dzieci młodzieży. Oto wykaz podwórek:

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick