DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Na wakacje do... Dobrzycy!

Skąd na suficie kościoła w Dobrzycy wzięła się wieża Eiffla i wieżowce Nowego Jorku? Które drzewo w pałacowym parku pamięta czasy Sobieskiego? Co Napoleon pisał w jednym z niewielu zachowanych listów? I co na pola bitew przyodziewali kirasjerzy i szwoleżerzy? O tym wszystkim dowiedzą się państwo z pierwszego w tym sezonie odcinka programu Wakacje z kablówką. Premiera już w piątek o 18.30 w Telewizji Proart.

W pierwszym odcinku tegorocznych „Wakacji z kablówką” ekipa Telewizji Proart odwiedzi Dobrzycę. Zaczniemy od Rynku i drewnianego Kościoła pw. Świętej Tekli zbudowanego pod koniec 18 wieku. O jego historii i o elementach, na które warto zwrócić uwagę w kościelnym wnętrzu opowie Szymon Balcer, który o ziemi dobrzyckiej wie prawie wszystko.

Po wizytówce Dobrzycy, czyli tamtejszym zespole pałacowo-parkowym oprowadzą nas pracownicy muzeum, Kinga Jaroszewska-Bałwas i Waldemar Rosik. Na co zwrócić uwagę podczas spaceru parkowymi alejkami? Przede wszystkim na opisane okazy wiekowych drzew, ale też na budowle, które dopełniają stylu ogrodu angielskiego.

Sporo do oglądania jest też w pałacowych wnętrzach. „Od Austerlitz do Sedanu. Oręż napoleoński i ciężka kawaleria XIX wieku’’ – to tytuł bardzo ciekawej wystawy czasowej prezentującej zbiory z kolekcji prywatnych.

Prócz znanych historii nasi przewodnicy po Dobrzycy zdradzą kilka tajemnic i smaczków, ale żeby je poznać, trzeba obejrzeć program. Premiera już w piątek, 5. lipca o 18.30.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz