DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Na rowerach pokonają legendarną Route 66, żeby pomóc dzieciakom z pleszewskiego domu dziecka

Wojtek Gawroński znany jest już Państwu z wyprawy Dog Trip. Wtedy jego kompanem czworonożny Dżołi, który razem ze swoim panem przemierzył Polskę. Wtedy zebrane pieniądze trafiły do schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Kliknij i dowiedz się wszystkiego o majowym Dog Tripie Wojciecha Gawrońskiego i Dżołiego

Początek amerykańskiej wyprawy 1 września. Planowany koniec – 10 października. Przed nimi do pokonania 3940 km, osiem stanów (Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię) oraz trzy strefy czasowe.

Co skłoniło Wojtka i Damiana żeby pomóc pleszewskiej placówce? – Majowa wyprawa DOG TRIP była próbą. Próbą czy ludzie pomogą nam pomagać. Bardzo pozytywny odzew ludzi zmotywował nas do dalszego działania. Dlatego postanowiliśmy pomóc dzieciakom. W Ostrowie Wielkopolskim nie ma domu dziecka, a najbliższy znajduje się w Pleszewie – powiedział nam Wojtek Gawroński.

facebook.com/rowertojestswiat2017

Do placówki wybrali się razem, by poinformować o swojej decyzji i porozmawiać o szczegółach. – Pojechaliśmy porozmawiać z opiekunami dzieciaków żeby ustalić, czego potrzebują. Byli bardzo pozytywnie zaskoczeni naszą akcją i decyzją. A nas mile zaskoczył fakt, że opiekunowie tych dzieci, często organizują im wyprawy rowerowe. I właśnie z tym związana będzie nasza pomoc – dodaje Wojtek.

Akcja chłopaków spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem: „Szacun chłopaki!”, „Brawo!”, „Dziękujemy, trzymamy za Was mocno kciuki!”, „Piękny gest!” – to tylko niektóre z komentarzy jakie pojawiły się na fanpage’u Rower to jest świat.

Niecodzienna podróż będzie oczywiście połączona z pomaganiem. Można wesprzeć chłopaków w ich podróży. Wystarczy napisać wiadomość prywatną i zadeklarować swoją pomoc na fanpage’u Rower to jest świat.

Relację z podróży życia będziecie mogli śledzić na bieżąco na wlkp24.info, a po powrocie do Polski materiał wideo obejrzycie także w Telewizji Proart. Portal i nasza stacja objęły patronat medialny nad tą wyprawą.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • SC
  Szary czlowiek

  środa, 15 sierpnia, 2018

  Kolejna pokazówka bogatych bananowych młodzieńców. 2 miesiące artykułów jacy to zmęczeni i jak się poświęcają

  Odpowiedz
 • P
  polemizatorka

  środa, 15 sierpnia, 2018

  Szary szłowiek: Wspaniała pokazówka aby nauczyć pomagania takiego półgłówka!

  Odpowiedz
 • M
  Misiek

  czwartek, 16 sierpnia, 2018

  Witam
  Nie rozumiem tylko dlaczego zdjęcie jest zrobione na tle domu dziecka, a oni zbierają pieniądze na schronisko dla zwierząt.
  Dlaczego nie zrobili tam sobie fotki?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz