Na rowerach pokonają legendarną Route 66, żeby pomóc dzieciakom z pleszewskiego domu dziecka

5
Klamka zapadła. Wojtek Gawroński i Damian Gajny przemierzą rowerami Stany Zjednoczone, a zebrane pieniądze powędrują do podopiecznych domu dziecka w Pleszewie. Jednośladami pokonają słynną Route 66 z Chicago do Los Angeles.

Wojtek Gawroński znany jest już Państwu z wyprawy Dog Trip. Wtedy jego kompanem czworonożny Dżołi, który razem ze swoim panem przemierzył Polskę. Wtedy zebrane pieniądze trafiły do schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Kliknij i dowiedz się wszystkiego o majowym Dog Tripie Wojciecha Gawrońskiego i Dżołiego

Początek amerykańskiej wyprawy 1 września. Planowany koniec – 10 października. Przed nimi do pokonania 3940 km, osiem stanów (Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię) oraz trzy strefy czasowe.

Co skłoniło Wojtka i Damiana żeby pomóc pleszewskiej placówce? – Majowa wyprawa DOG TRIP była próbą. Próbą czy ludzie pomogą nam pomagać. Bardzo pozytywny odzew ludzi zmotywował nas do dalszego działania. Dlatego postanowiliśmy pomóc dzieciakom. W Ostrowie Wielkopolskim nie ma domu dziecka, a najbliższy znajduje się w Pleszewie – powiedział nam Wojtek Gawroński.

facebook.com/rowertojestswiat2017

Do placówki wybrali się razem, by poinformować o swojej decyzji i porozmawiać o szczegółach. – Pojechaliśmy porozmawiać z opiekunami dzieciaków żeby ustalić, czego potrzebują. Byli bardzo pozytywnie zaskoczeni naszą akcją i decyzją. A nas mile zaskoczył fakt, że opiekunowie tych dzieci, często organizują im wyprawy rowerowe. I właśnie z tym związana będzie nasza pomoc – dodaje Wojtek.

Akcja chłopaków spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem: „Szacun chłopaki!”, „Brawo!”, „Dziękujemy, trzymamy za Was mocno kciuki!”, „Piękny gest!” – to tylko niektóre z komentarzy jakie pojawiły się na fanpage’u Rower to jest świat.

Niecodzienna podróż będzie oczywiście połączona z pomaganiem. Można wesprzeć chłopaków w ich podróży. Wystarczy napisać wiadomość prywatną i zadeklarować swoją pomoc na fanpage’u Rower to jest świat.

Relację z podróży życia będziecie mogli śledzić na bieżąco na wlkp24.info, a po powrocie do Polski materiał wideo obejrzycie także w Telewizji Proart. Portal i nasza stacja objęły patronat medialny nad tą wyprawą.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Nie jesteś Szarym człowiekiem tylko ciemną masą! Malkontenci zawsze się znajdą, a jak ktoś ze szczerego serca pomaga to pokazówką nazwą. Z natury jestem spokojny ale jak widzę takie czcze pisanie to nóż w kieszeni się otwiera.

  1. Witam
    Nie rozumiem tylko dlaczego zdjęcie jest zrobione na tle domu dziecka, a oni zbierają pieniądze na schronisko dla zwierząt.
    Dlaczego nie zrobili tam sobie fotki?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick