„Na razie uruchomiliśmy jedną taką linię” – autobusem za darmo po Ostrzeszowie

3
Komunikacja miejska w Ostrzeszowie działa już od blisko 10 miesięcy, kiedy samorząd podpisał umowę z przewoźnikiem. Teraz burmistrz Ostrzeszowa poszedł o krok dalej i wprowadził trzy darmowe kursy dziennie jedną z linii autobusowych. To program pilotażowy, więc urzędnicy przyglądają się efektom i wyciągają pierwsze wnioski. Zapowiadane są także kolejne przystanki na terenie miasta.

Jeśli ten pomysł zda egzamin, zostaną wprowadzone kolejne darmowe kursy. Ostrzeszów to miasto, którego 75 proc. jesteśmy w stanie objechać jedną linią komunikacyjną w ciągu 45 minut. – Idea jest taka, żeby zachęcić mieszkańców do zrezygnowania z samochodu i korzystania z komunikacji miejskiej. Chcemy też zapewnić możliwość szczególnie starszym mieszkańcom, by mieli jak dostać się do centrum miasta czy lekarza. Na razie uruchamiamy jedną darmową linię – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów.

To miasto ponosi koszty darmowego transportu – 2 tysiące złotych miesięcznie. – Kwota tego zadania nie jest aż tak duża, bo można powiedzieć, że startujemy z pilotażem – dodaje Jędrowiak.

Póki co, wiaty przystankowe stoją w strategicznych lokalizacjach Ostrzeszowa. Wraz z rozbudową sieci komunikacji miejskiej w mieście pojawią się kolejne. – Będzie dodatkowy przystanek na ulicy Zamkowej przy Urzędzie Miejskim oraz przy liceum również przy Zamkowej. Pojawi się też przystanek przy ulicy Sportowej, Grunwaldzkiej, Hurtowej i wyjdziemy również poza granice miasta, a konkretnie do miejscowości Olszyna – informuje Jakub Kieliszek, prokurent firmy przewozowej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick