Na pomoc Beni i Sandrze. Już w niedzielę koncert charytatywny w Przygodzicach

0
7 marca w Bogufałowie w gminie Przygodzice doszło do strasznego w skutkach pożaru budynku gospodarczego. Pani Benia i jej córka Sandra uległy poparzeniu i do tej pory przebywają w ostrowskim szpitalu. Mieszkańcy wsi, miejscowi strażacy i przedstawiciele fundacji „Warto żyć dla kogoś” postanowili pomóc paniom i zebrać pieniądze na leczenie, rehabilitację, a także zorganizować zbiórkę pieniędzy podczas charytatywnego wydarzenia. Wszystko już w najbliższą niedzielę, 19 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach.

Niespełna dwa tygodnie temu w jednym z gospodarstw domowych w Bogufałowie w gminie Przygodzice doszło do pożaru. Ognień zajął pomieszczenia w budynku gospodarczym i poparzył mamę oraz córkę, które walczą o zdrowie w szpitalu. – Mama jest poparzona, boli ją to wszystko (…). Siostra ma poparzone praktycznie całe ciało – mówi Dawid Tomczyk, syn i brat kobiet, które ucierpiały w pożarze.

Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy ochotnicy z Bogufałowa. To oni zauważyli, że w środku pomieszczania gospodarczego czai się kolejne niebezpieczeństwo. – Po przybyciu na miejsce okazało się, że osoby poszkodowane były już w samochodzie u sąsiadki, odjechały kawałek dalej, żeby wyjść z miejsca zagrożenia. Płonęły główne drzwi do budynku, a później dostaliśmy informację, że w środku znajduje się butla z gazem – wspomina Małgorzata Janota z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bogufałowa.

Pomoc podczas pożaru nadeszła szybko, ale nadal, ponad tydzień po zdarzeniu, jest bardzo potrzebna – z takiego założenia wyszli sąsiedzi pani Beni i Sandry – mieszkańcy Bogufałowa i całej gminy Przygodzice. W zorganizowanie akcji pomocowej włączył się Robert Kaczmarek, dyrektor przygodzickiego Gminnego Ośrodka Kultury i jednocześnie przedstawiciel fundacji „Warto żyć dla kogoś”. – Od godziny 10.00 zbiórka poboru krwi, mam nadzieję, że będzie tych osób bardzo dużo. Kiermasze, wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich wystawiają jakieś placki, jakieś rękodzieła wielkanocne, wszystko będzie można nabyć. Będą licytacje przedmiotów, które przywożą mieszkańcy. Będą animacje dla dzieci, jak ktoś przyjdzie z rodziną, żeby te dzieci też zabawiać. Będzie nam grał DJ Matys, a także zespoły, które przyjadą do nas, żeby zagrać swoje koncerty – wylicza Robert Kaczmarek.

Jeśli ktoś chce wesprzeć finansowo leczenie i rehabilitację pani Beni i jej córki Sandry, nie musi czekać do niedzieli. Można to zrobić już teraz za pośrednictwem strony internetowej fundacji „Warto żyć dla kogoś”. Link do zbiórki.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick