Na Piaskach się pozmienia. Dobiega końca budowa „Laguny” [ZDJĘCIA]

3
Fot. UM Ostrów
W kwietniu ma się zakończyć budowa, która wkracza w decydujący etap. Mowa o "Lagunie" - nowej restauracji na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, która powstaje przy zalewie. Na wlkp24.info sprawdzamy, jak postępują prace i czy aktualny widok przypomina już to, co mogliśmy oglądać w sierpniu 2021 roku na wizualizacjach.

To już ostatnie tygodnie na placu budowy restauracji „Laguna”, która powstaje w sąsiedztwie zbiornika Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Teren, na którym znajduje się budynek, został podzielony na trzy strefy: gastronomiczną, pola namiotowego i namiotu koncertowego. Ten ostatni został obrócony w stronę zalewu o 90 stopni. Jego konstrukcja została już ustawiona i przymocowana. W kwietniu lub maju ma zostać przykryty poszyciem. – Prace są bardzo zaawansowane. Jesteśmy praktycznie na ich końcówce. Wykonywane są właśnie drogi i miejsca rekreacyjne, które będą służyły nowej restauracji – podkreśla Wojciech Białas, prezes spółki CRK Zieleń i Rekreacja.

W planie jest też budowa dwóch dużych altan rekreacyjnych o powierzchni prawie 70 m2. – Te zmiany są ważne nie tylko dla przyszłych klientów restauracji. Namiot imprezowy to bowiem również miejsce wielu koncertów plenerowych i festiwali muzycznych. Dla spółki najważniejszy jest jednak nowy obiekt restauracyjny, który został ciekawie zaaranżowany – podkreśla prezes.

Przy sali będzie się znajdował parking. Miasto zapowiada, że będzie sporych rozmiarów. Natomiast plac wokół niej zostanie ogrodzony z myślą o dzieciach.

Zobacz wizualizację „Laguny” na Piaskach:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. NIECH MIASTO WEŻMIE SIE ZA DROGĘ KTÓRA DOPROWADZA DO PIASKÓW OD STRONY WAŃKOWICZA, TAM POTWORNE DZIURY I PIACHY , LATEM KURZ ZE NIE MOŻNA IŻŚC JAK JADA SAMOCHODY JEDEN ZA DRUGIM , TO AŻ SZARO OD KURZU , WSTYD ZEBY TYLE LAT NIE BYŁA ZROBIONA DROGA NA WANKOWICZA POTEM W LEWO GDZIE STOI PRZYSTANEK AUTOBUSOWY, I KAWAŁEK DALEJ W PRAWO NA PIASKI , OBOK DOMÓW JEDNORODZINNYCH .KIEDY MIASTO WEZMIE SIE ZA TO , PRZECIEZ LATEM NA PIASKI PRZYJEŻDZAJA DO OSTROWA, LUDZIE Z RÓŻNYCH MIAST WOJEWÓDZTWA, I MÓWIA GDZIE WASI ZARZĄDCY ,ZEBY NIEUTWARDZIĆ DRÓG DOJAZDOWYCH NA PIASKI .WSTYD PANI PREZYDENT.

  2. Kolejna restauracja jeszcze jedna niech wybuduje pan Prezes B .Wszystko wokół niszczeje pomost od wypożyczalni byłej i pomost od strony plaży niszczeje gdzie tu bezpieczeństwo ,po co kolejna restauracja jak i tak wszystkie bary w okresie letnim od 13 otwierają jak jest kilka chmurek to zamykają

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick