Na miejskim targowisku dostaniesz torbę wielokrotnego użytku

3
Tysiąc sztuk toreb wielokrotnego użytku wykonanych z bawełny rozdają pracownicy spółki Targowiska Miejskie na placu handlowym przy ulicy Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Akcja promowania korzystania z tego typu akcesoriów przy okazji robienia zakupów ma zwiększyć świadomość klientów targowiska jak szkodliwe dla środowiska jest używanie foliowych torebek.

Spółka Targowiska Miejskie s.a. w Ostrowie Wielkopolskim stawia na edukację. Elementem zwiększania świadomości klientów targowisk o tym jak proste może być dbanie o środowisko ma być właśnie akcja promowania korzystania z toreb wielokrotnego użytku. Tysiąc sztuk takich właśnie toreb pracownicy spółki sprezentują klientom. – To taki mały krok, który wykonujemy jako pierwsi, kolejny powinni wykonać handlowcy ograniczając pakowanie swoich towarów w jednorazowe torebki wykonane z tworzywa sztucznego. Chcemy w ten sposób zwiększać świadomość klientów jak proste są nawyki, które mogą ochronić środowisko przed degradacją – mówi prezes spółki Ewa Psztyr.

Spółka zakupiła tysiąc toreb, które nie przez przypadek opatrzone są logotypem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. To ta instytucja przyznała dofinansowanie pozwalające zrealizować projekt. Klienci targowiska otrzymają więc torby całkowicie bezpłatnie. Akcja ich dystrybucji będzie odbywać się w najbliższych dniach.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Wszędzie te plastki, byle pierdułko zapakowane w plastik…producenci też powinni przejrzeć na oczy bo teraz niektóre opakowania są zbędne np. baterie-pakowane w foliach,plastik i jeszcze zapakowane w kartonik.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick