Na leczenie Edyty udało się zebrać już ponad 12 tys. zł

0
Ponad 12 tys. zł - to kwota, jaką do tej pory udało się zebrać na leczenie Edyty Łuszczek z Palat (w gminie Grabów nad Prosną). Kobieta choruje na neuroboreliozę i zespół móżdżkowy.

Dwa tygodnie temu, zarówno w Wydarzeniach Telewizji Proart, jak i na portalu wlkp24.info przedstawiliśmy Państwu historię Edyty Łuszczek z powiatu ostrzeszowskiego, która w zeszłym roku zachorowała na neuroboreliozę i zespół móżdżkowy.

CZYTAJ: Przez neuroboreliozę nie mam siły, by zajmować się dziećmi. Poruszająca historia Edyty

Bardzo ucieszyła nas wiadomość, że zaraz po tym zaczęliście wpłacać pieniądze na konto Edyty i organizować zbiórki pieniędzy. – Do tej pory na konto żony wpłynęło 3 tys zł. Jesteśmy wszystkim ogromnie wdzięczni za to, że tak nam pomagają mówi Mateusz Łuszczek, mąż Edyty.

To nie jedyne pieniądze, które ułatwią leczenie mieszkanki Palat. W niedzielę, 14 kwietnia, podczas Śniadania Wielkanocnego Środowisk Wiejskich, które zorganizował w Grabowie nad Prosną burmistrz Maksymilian Ptak, również odbyła się zbiórka dla chorej na neuroboreliozę 30-latki. Udało się tam zebrać 9,4 tys. zł.

Swoją „cegiełkę” po raz kolejny dorzucił klub piłkarski LZS Pelikan z Grabowa nad Prosną, przekazując na licytację koszulkę i bluzę z podpisami lekkoatletów. – Na tę chwilę udało nam się pozyskać już 350 zł za koszulkę i 1 tys. zł za bluzę. Licytacja potrwa jednak do 30 kwietnia, dlatego mamy nadzieję, że te kwoty będą jeszcze wyższe – mówi prezes klubu, Paweł Walczak. Rzeczy licytować można na profilu – LZS Pelikan Grabów, jaki znajduje się na Facebooku.

Ponadto już 18 maja na Stadionie Miejskim w Grabowie nad Prosną odbędzie się Turniej Charytatywny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną. Zebrane podczas turnieju pieniądze również zostaną przeznaczone na leczenie Edyty. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i pokazu grupy motocyklowej z Ostrzeszowa.

Nadal można wpłacać pieniądze na prywatny numer konta Edyty Łuszczek: 35 1020 2241 0000 2402 0046 1665.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick