DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Na dniach ma ruszyć budowa obwodnicy Koźmina Wlkp.

Po latach oczekiwania, nadziei i rozczarowań spowodowanych przeciągającymi się rozmowami, wreszcie nadchodzi moment, w którym rozpocznie się budowa obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego.

CZYTAJ TEŻ: Basen w Odolanowie otwarty! Sprawdź godziny funkcjonowania i cennik

Na ten moment od lat czekają mieszkańcy Koźmina, a także kierowcy przejeżdżający przez tę miejscowość położoną na terenie powiatu krotoszyńskiego. Budowa obwodnicy powoli staje się faktem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że w ciągu najbliższych dniach plac budowy zostanie przekazany wykonawcy. To oznacza, że obwodnicy wreszcie będzie mogła zacząć powstawać.

Inwestycja ma pochłonąć ponad 76 mln zł. Za tyle konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal planują wybudować odcinek drogi szybkiego ruchu o długości ok. 6 km.

Uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej umożliwia nie tylko rozpoczęcie robót, ale też wypłaty odszkodowań.

„Decyzja zatwierdza m.in. podziały nieruchomości oraz określa działki, które przechodzą z mocy prawa na własność Skarbu Państwa. Wysokość odszkodowania za nieruchomości ustali Wojewoda Wielkopolski w postępowaniu administracyjnym, po uzyskaniu opinii niezależnego rzeczoznawcy majątkowego (w formie operatu szacunkowego), określającej wartość nieruchomości. Postępowanie kończy się wydaniem decyzji o ustaleniu odszkodowania” – wyjaśniają przedstawiciele poznańskiego oddziału GDDKiA.

Budowa obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego pozwoli na „wyprowadzenie” ruchu z centrum w tym z Rynku. Przyspieszy podróżowanie i poprawi bezpieczeństwo oraz komfort życia mieszkańców tej miejscowości, którzy regularnie uskarżają się na uciążliwości związane z przejazdem setek samochodów ciężarowych dziennie przez wąskie uliczki.

Konsorcjum ma 33 miesiące na zbudowanie obwodnicy (od chwili podpisania umowy). Generalna dyrekcja podkreśla, że prace powinny zakończyć się w połowie 2025 roku.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz