DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Na co dzień opiekują się matkami i ich dziećmi. Potrzebują nowego samochodu

Stary, wysłużony opel, którym siostry zakonne i podopieczne Domu Ochrony Poczętego Życia w Odolanowie poruszają się na co dzień, nie jest już w najlepszym stanie technicznym. To ważna kwestia, bo często pojazdem przewożone są maleńkie dzieci. – My głównie utrzymujemy się z ofiar ludzi, nie mamy żadnych dotacji z państwa. Jest dużo ludzi chętnych, żeby nam pomóc, często są to dary materialne, które trzeba pojechać i odebrać. i w tym celu samochód też jest potrzebny. Ale też próbujemy połączyć wyjazdy, jeśli już mamy jakiś wyjazd np. do szpitala do Ostrowa, to próbujemy załatwić w tym czasie inne sprawy, żeby po prostu było taniej – mówi siostra Marlena.

Siostry z pomocą życzliwych ludzi uruchomiły internetową zbiórkę pieniędzy. Kwota 30 tysięcy złotych jest umowna, bo jeśli np. po zakupie samochodu zostaną pieniądze, to trafią na inny cel związany z prowadzeniem domu dla matek i dzieci. A tych jest sporo, bo nie dość, że teren, którym dysponują zakonnice jest duży, to jeszcze dochodzą do tego bieżące wydatki. W placówce przebywa obecnie 6 kobiet i ich dzieci – zarówno noworodki jak i kilkuletnie maluchy. – Tutaj przychodzą dziewczyny, które tak naprawdę nie mają gdzie się podziać. Pierwszeństwo mają zawsze te, które chcą urodzić dziecko, nie mają gdzie, nie maja jakiś warunków w domu albo zostały gdzieś wyrzucone. Albo przychodzą matki, które miały jakieś trudności wcześniej, nie mają gdzie mieszkać – tłumaczy siostra Teofila.

Historie trafiających tu kobiet są różne. Często to miejsce staje się dla ich nowonarodzonych dzieci pierwszym domem. – Jestem osoba uzależnioną, wyrzucili mnie z domu i nie miałam dokąd pójść i znalazłam tutaj pomoc u sióstr – wyznaje Kinga, podopieczna Domu Ochrony Poczętego Życia w Odolanowie.

By wesprzeć siostry zakonne w zakupie samochodu trzeba wejść na stronę internetowa zrzutka.pl, odszukać „Pomoc w zbiórce pieniędzy na zakup samochodu dla Domu Samotnej Matki w Odolanowie” i wpłacić kwotę, którą chcielibyśmy przeznaczyć na ten cel.

Link do zbiórki

Napisz do autora

Komentarze (2)
  • R
    R...

    poniedziałek, 20 marca, 2023

    A rząd nie sypnie kasy na dom ochrony poczętego życia???!! Albo biskupi?? Albo Kaja Godek??!! Umieją tylko gadać, ale z pomocą u nich kiepsko..

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz