Na 1 listopada skromniej, niż rok temu? Sprawdziliśmy, czy mieszkańcy mają zamiar oszczędzać

4
Do 1 listopada zostały ponad dwa tygodnie, ale niektórzy ostrowianie już przyglądają się cenom kwiatów oraz zniczy. Ich uwadze nie umknęły wyższe, niż rok temu ceny. Na nie narzekają również sprzedawcy i obawiają się, że w tym roku zarobią mniej, niż zwykle.

Niewątpliwie dla osób, które w okolicach cmentarzy sprzedają kwiaty oraz znicze, czas Wszystkich Świętych to żniwa. Jednak na niektórych stoiskach ceny są schowane głęboko i trzeba mocno się przyglądać lub prosić o informację sprzedawcę. – U nas wszędzie są ceny żeby klient miał do nich dostęp – powiedziała nam Iwona Hęćka, jedna ze sprzedawczyń w Ostrowie Wielkopolskim.

W tym roku kryzys energetyczny i paliwowy sprawił, że ostrowscy sprzedawcy również zmuszeni byli podnieść ceny za kwiaty i znicze. Starali się jednak – tam, gdzie było to możliwe – podnosić je w niewielkim stopniu. – W tej chwili cena chryzantemy kształtuje się od 25 złotych do 35, a nawet 40 złotych. Zobaczymy, co będzie dalej – stwierdził Tadeusz Mus. – My się dopiero na ostatni tydzień dowiadujemy, jakie są ceny – dodała Iwona Hęćka.

Wielu zapytanych mieszkańców Ostrowa twierdzi jednak, że nie będzie oszczędzać na kwiaty oraz znicze. Ich zdaniem Wszystkich Świętych oraz Zaduszki to czas, który obchodzony jest raz w roku i nie zamierzają skromnie przyozdabiać grobu bliskich.

Są też i tacy, którzy liczą, że im bliżej 1 listopada, tym ceny będą niższe, bo sprzedawcy chcąc się pozbyć kwiatów będą je próbowali sprzedać po niższej cenie. I tu mogą być zaskoczeni.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Może jednak pojdżmy po rozum do głowy i zaprzestaniemy zaśmieć swiata tonami sztucznych odpadow z dekoracji nagrobnych…nie mówiąc już o tych wystawnych pomnikach….wystawianych dla żywych…bo naszym drogim zmarłym te „dobra”są nie potrzebne…Nati

  2. I znowu groby zastawione będą plastikowym badziewiem i iluminacją z tysięcy nikomu niepotrzebnych zniczy. Niejeden umarły w grobie się przewraca…..Ludzie, ogarnijcie się.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick