„Mundur niesie za sobą obowiązki” – Policjanci odebrali awanse zawodowe

4
127 policjantów otrzymało z rąk komendanta awanse zawodowe. W Ostrowskim Centrum Kultury obchodzono w środę Święto Policji, choć oficjalnie ich dzień przypada w najbliższą niedzielę. Po takim czasie w końcu doszło do organizacji spotkania, na którym policjanci mogli wspólnie świętować swoje sukcesy. Przez ostatnie dwa lata skutecznie uniemożliwiała to pandemia koronawirusa.

Policjanci z ostrowskiej komendy mogli ponownie świętować, a przerwa była spowodowana szalejącą epidemią. – Akurat w tym roku to święto przypada w szczególnym momencie, bo po dwóch latach możemy tak publicznie, spotykając się z policjantami, powiedzieć „dziękuję” – przyznał Paweł Rajski, starosta powiatu ostrowskiego. Dzisiejsze spotkanie było idealną okazją, aby nagrodzić ich za trud, który wkładają w wykonywanie swojej pracy. – Ten rok jest rokiem szczególnym dlatego, że w tym roku awansowało 127 funkcjonariuszy – powiedział Piotr Wilkowski, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak w policji pracuje się na awans?

Wszyscy zgodnie twierdzą, że łatwo nie jest. Jednostka w Ostrowie jest jedną z bardziej znaczących, bo liczy 306 etatów, tym samym jest czwarta pod względem wielkości w Wielkopolsce. – Oczywiście trzeba się czymś wyróżnić tak jak w każdej pracy, za nic się nie dostaje wyróżnienia, także trzeba wykazywać się, pracować ciężko, a przełożeni myślę to docenią – oznajmił starszy posterunkowy Krzysztof Jura.

Jak ostrowska policja podsumowuje miniony rok?

Rok był ciężki, a sytuacja pandemiczna spowodowała, że doszło sporo dodatkowych obowiązków. Policjanci musieli kontrolować kwarantanny obywateli, sami borykali się z problemami zdrowotnymi. Do tego należy dodać napiętą sytuację na granicy polsko-białoruskiej, a na końcu rozpoczęcie się wojny w Ukrainie – Policjanci mieli w minionym roku bardzo dużo pracy dodatkowej oprócz swoich codziennych obowiązków – przyznał jeden z policjantów.

Według mundurowych do ich zawodu nie brakuje chętnych. Młodzi policjanci często przychodzą wspomagać tych już bardziej doświadczonych. – Myślę, że przede wszystkim jest to zaszczyt, jak to każdy mundur, niesie za sobą pewne obowiązki, ale również pewną pozycję społeczną, którą warto reprezentować – oznajmił jeden z sierżantów mówiąc, dlaczego warto wstąpić do policji.

Święto Policji oficjalnie obchodzone jest 24 lipca, czyli w najbliższą niedzielę.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. za te awanse to może do czekanowa w ramach relaksu albo ostrów limanowskiego albo kujawska popatrzeć i posłuchac jak piraci sobie radzą podpowiem najlepiej po 24 godzienie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick