Multimedalista będzie trenerem w Ostrowie

0
Ma na swoim koncie mistrzowskie tytuły nie tylko zdobyte w Niemczech oraz innych krajach Europy. Wielokrotny Mistrz Niemiec czy Mistrz Świata Patrick Olszewski, posiadający polskie korzenie - wiąże się z Ostrowem. Tym razem nie tylko w roli zawodnika, ale i trenera.

Patrick Olszewski to dla wielu zawodników karate autorytet. Zdobywał wielokrotnie tytuły Mistrza Niemiec, Mistrza Polski a nawet Mistrza Świata w kumite. Obecnie startuje w kategoriach +18/-84 i +30/-80 (Shotokan i WKF).

Od kilku tygodni szef ostrowskiego klubu Karate Kuźma Team prowadził z Olszewskim rozmowy na temat podjęcia współpracy długoterminowej. Zapadła decyzja – multimedalista będzie trenował zawodników KKT. – To dla nas duże wzmocnienie. Nie chodzi tu jednak tylko o jego predyspozycje zawodnicze, ale o wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które mam nadzieję przekaże naszym młodym zawodnikom jako trener, przy okazji swoich pobytów w Polsce – mówi Piotr Kuźma, szef i trener KKT. Olszewski wzmocni zespół również jako zawodnik. Będzie startował w zawodach w barwach ostrowskiego klubu.

Kuźma i Olszewski znają się od kilku lat i mieli okazje toczyć razem walki na wielu zawodach. Olszewski będzie czwartym trenerem, obok Piotra Kuźmy, Michała Bartza i Joanny Kondoł, w szeregach klubu. Treningi będzie prowadził zarówno w Ostrowie Wielkopolskim jak i w Olszynie (powiat ostrzeszowski).

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick