Mukowiscydoza niszczy jego płuca. Potrzebuje pieniędzy na specjalistyczne leczenie!

3
Fot. siepomaga.pl/dawid-jurga
Dawid w wieku 7 lat zaraził się bakterią, która zmieniła jego życia na zawsze. Nie zna innego oprócz tego z mukowiscydozą, chorobą, z którą trzeba walczyć o każdy oddech. Pojawiła się szansa na złagodzenie objawów - to terapia skojarzona dwóch leków. W Polsce nie są one refundowane, a koszt rocznej terapii to ponad milion złotych.

Dawid Jurga ma 18 lat i przez większość swojego życia walczy o każdy oddech. Mukowiscydoza to okropna, podstępna choroba, która niszczy płuca. Trzeba podporządkować jej całe swoje życie. Dawid musi z nią żyć już 11 lat. W 2019 roku jego stan bardzo się pogorszył, a lekarze podjęli decyzję o wykonaniu zabiegu torakotomii lewego płuca.

Nastolatek chce żyć normalnie, często czuje się wykluczony ze społeczeństwa przez ograniczenia, jakie narzuca mu choroba. „Czasem mam wrażenie, że tylko inni chorzy są w stanie zrozumieć to, z czym cierpiący na mukowiscydozę zmagają się na co dzień. Niekiedy brak zrozumienia ze strony innych jest czasem znacznie bardziej dotkliwy niż niemożliwość złapania tchu” – pisze Dawid.

Chłopak tęskni za możliwością spełniania marzeń i życie, jak każdy normalny nastolatek. Nie poddaje się i każdego dnia rozpoczyna życie na nowo mimo, że nie jest to łatwe. Pojawiła się jednak szansa, by objawy mukowiscydozy znacznie zmniejszyć i poprawić stan Dawida. „(…)na rynku pojawiła się terapia skojarzona 2 leków, które przynoszą ogromną poprawę. W Europie ta terapia jest refundowana, ale nie w Polsce. By rozpoczęcie terapii było możliwe potrzebuję pomocy! Kwota zbiórki jest gigantyczna, a to zabezpieczenie wyłącznie na rok. Wierzę, że z Waszą pomocą uda się zebrać niezbędne dla mojego dalszego leczenia środki, abym mógł normalnie zacząć żyć!” –czytamy na stronie zbiórki.

W momencie pisania tego artykułu na koncie zbiórki jest już ponad 56 tysięcy złotych. Kwota, która pozwoli zakupić leki to ponad milion złotych, a to zagwarantuje jedynie roczną terapię. Pomóżmy Dawidowi odetchnąć pełną piersią!

>>LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ<<

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. To prawda, nie wiem jak wygląda takie życie zupełnie zdominowane przez chorobę. Ale chciałabym, żebyś Ty też nigdy nie musiał się o tym dowiedzieć. A odrzucenie przez ludzi… boli bardzo… i nie da się przyzwyczaić. I to akurat wiem. Ale nie pozwól sobie wmówić, że Twoje życie jest mniej warte. Każde życie jest tak samo ważne. A Ty jako człowiek masz wielką wartość. Jesteś synem, którego Jezus bardzo kocha i On nigdy Cię nie skreślił ani nigdy z Ciebie nie zrezygnuje. Ja wierzę i jestem tego pewna. Może zastanawiasz się czasem gdzie jest Bóg, kiedy tak cierpisz… Łapie z trudem oddech razem z Tobą. Cierpi tak samo jak Ty, bo bardzo Cię kocha, nawet jeśli w to nie wierzysz. I dla ludzi nasze życie może znaczyć mało, czasem może nie znaczyć zupełnie nic… Ale dla Boga jeden człowiek jest wart tyle samo, co pozostałe 7 miliardów. Ty jesteś wart tyle samo, co wszyscy ludzie na ziemi razem wzięci. Nie zapominaj o tym, proszę. Dobrej nocy ❤️

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick