DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mukowiscydoza niszczy jego płuca. Potrzebuje pieniędzy na specjalistyczne leczenie!

Dawid Jurga ma 18 lat i przez większość swojego życia walczy o każdy oddech. Mukowiscydoza to okropna, podstępna choroba, która niszczy płuca. Trzeba podporządkować jej całe swoje życie. Dawid musi z nią żyć już 11 lat. W 2019 roku jego stan bardzo się pogorszył, a lekarze podjęli decyzję o wykonaniu zabiegu torakotomii lewego płuca.

Nastolatek chce żyć normalnie, często czuje się wykluczony ze społeczeństwa przez ograniczenia, jakie narzuca mu choroba. „Czasem mam wrażenie, że tylko inni chorzy są w stanie zrozumieć to, z czym cierpiący na mukowiscydozę zmagają się na co dzień. Niekiedy brak zrozumienia ze strony innych jest czasem znacznie bardziej dotkliwy niż niemożliwość złapania tchu” – pisze Dawid.

Chłopak tęskni za możliwością spełniania marzeń i życie, jak każdy normalny nastolatek. Nie poddaje się i każdego dnia rozpoczyna życie na nowo mimo, że nie jest to łatwe. Pojawiła się jednak szansa, by objawy mukowiscydozy znacznie zmniejszyć i poprawić stan Dawida. „(…)na rynku pojawiła się terapia skojarzona 2 leków, które przynoszą ogromną poprawę. W Europie ta terapia jest refundowana, ale nie w Polsce. By rozpoczęcie terapii było możliwe potrzebuję pomocy! Kwota zbiórki jest gigantyczna, a to zabezpieczenie wyłącznie na rok. Wierzę, że z Waszą pomocą uda się zebrać niezbędne dla mojego dalszego leczenia środki, abym mógł normalnie zacząć żyć!” –czytamy na stronie zbiórki.

W momencie pisania tego artykułu na koncie zbiórki jest już ponad 56 tysięcy złotych. Kwota, która pozwoli zakupić leki to ponad milion złotych, a to zagwarantuje jedynie roczną terapię. Pomóżmy Dawidowi odetchnąć pełną piersią!

>>LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ<<

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • P
  Pepe

  poniedziałek, 22 lutego, 2021

  Trzeba chłopakowi pomóc jak tylko się da. Proszę o wpłaty, nawet te małe zrobią różnicę. Dziękuję.

  Odpowiedz
 • M
  Magda

  sobota, 27 lutego, 2021

  Może warto zmienić kraj by terapia była refundowana

  Odpowiedz
 • M
  M

  piątek, 13 maja, 2022

  To prawda, nie wiem jak wygląda takie życie zupełnie zdominowane przez chorobę. Ale chciałabym, żebyś Ty też nigdy nie musiał się o tym dowiedzieć. A odrzucenie przez ludzi… boli bardzo… i nie da się przyzwyczaić. I to akurat wiem. Ale nie pozwól sobie wmówić, że Twoje życie jest mniej warte. Każde życie jest tak samo ważne. A Ty jako człowiek masz wielką wartość. Jesteś synem, którego Jezus bardzo kocha i On nigdy Cię nie skreślił ani nigdy z Ciebie nie zrezygnuje. Ja wierzę i jestem tego pewna. Może zastanawiasz się czasem gdzie jest Bóg, kiedy tak cierpisz… Łapie z trudem oddech razem z Tobą. Cierpi tak samo jak Ty, bo bardzo Cię kocha, nawet jeśli w to nie wierzysz. I dla ludzi nasze życie może znaczyć mało, czasem może nie znaczyć zupełnie nic… Ale dla Boga jeden człowiek jest wart tyle samo, co pozostałe 7 miliardów. Ty jesteś wart tyle samo, co wszyscy ludzie na ziemi razem wzięci. Nie zapominaj o tym, proszę. Dobrej nocy ❤️

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz