Można już składać wnioski o 500+. Sprawdź, w jaki sposób

0
1 lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął przyjmować wnioski o wypłatę 500+ na nowy okres świadczeniowy. Chodzi o czas od czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Dokumenty można złożyć nawet bez wychodzenia z domu, wykorzystując do tego celu bezpłatną aplikację mZUS.

Przypomnijmy rządowy program „Rodzina 500+” wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Jest to świadczenie wychowawcze przysługujące na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. W przypadki tego świadczenia nie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe.

Każdy rodzić bądź opiekun prawny, żeby otrzymać pieniądze, musi na każdy nowy okres świadczeniowy, złożyć do ZUS wniosek. – Osobie, która złoży prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r. Jeśli ktoś złoży go w maju, wtedy pieniądze wpłyną na konta rodziców do końca lipca wraz z wyrównaniem – mówi Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

Pieniądze zostaną wypłacone na konta wskazane przez rodziców bądź opiekunów prawnych we wniosku, a dokumenty można składać wyłącznie drogą elektroniczną np. za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS dostępnej na urządzeniach mobilnych. – Można też wypełnić dokument na komputerze, korzystając z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej – dodaje Marlena Nowicka.

Aplikacja mZUS zawiera funkcje, które przyspieszają wypełnienie wniosku o 500+. Jeśli klient składał już wniosek o to 500+ w ubiegłym roku, to dokument na okres rozliczeniowy od czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick