Możliwość mieszania szczepionek. Nagrody pieniężne także dla KGW i lekarzy POZ

8
Coraz częściej mówi się o tym, że istnieje możliwość mieszania preparatów przeciwko COVID-19. Minister Zdrowia poinformował w piątek, że dopuszcza taki schemat działania. Ma on być przeznaczony dla tych osób, które odnotowały niepożądane odczyny po pierwszym szczepieniu. Zdaniem szefa resortu czwarta fala koronawirusa jest pewna, a zdaniem specjalistów będzie ona przybierać na sile.

Rząd przygotowuje się do czwartej fali COVID-19, która zdaniem ministra zdrowia i specjalistów jest pewna. – Nie zadajemy sobie pytania, czy będziemy mieć do czynienia z czwartą falą tylko kiedy. Nasze przypuszczenia się sprawdzają i mamy coraz więcej potwierdzonych przypadków zakażenia wariantem Delta. Było to 40% próbek, a teraz jest około 60% – mówił Adam Niedzielski.

O ewentualnym lockdownie, szef resortu nie wypowiedział się konkretnie, ale potwierdził, że w grę wchodzi regionalizacja, a kryterium, które będzie o tym decydować to poziom wyszczepienia. – Kryterium wprowadzania lockdownu to zagrożenie dla dochodzenie do granicy wydolności opieki zdrowotnej – mówił minister.

W obliczu czwartej fali docierają także informacje o spadku szczepień na terenie całego kraju. Obecnie w Polsce zaszczepionych jest niespełna 44% społeczeństwa. – Chcemy wciąż zachęcać Polaków do tego, by się szczepić. Wiele osób rezygnuje z drugiej dawki z powodu odczynów poszczepiennych przy pierwszej dawce. W grę może wejść schemat mieszania szczepionek. Chcemy dopuścić taki schemat działania – mówił minister.

Rząd planuje także nagrody dla Kół Gospodyń Wiejskich, które efektywnie będą zachęcać mieszkańców swoich miejscowości do szczepień. KGW otrzymają do 8 tysięcy dofinansowania na zorganizowanie lokalnego festynu, podczas którego będzie można przyjąć dawkę szczepionki. Wśród tych KGW, które będą miały najlepsze wyniki, będą rozlosowane nagrody. A zajęcie 1. miejsca to nawet 100 tysięcy złotych nagrody.

Narodowy Fundusz Zdrowia chce także przeznaczyć gratyfikacje finansowe dla lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, którzy skierują na szczepienie większość swoich pacjentów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Tak, najlepiej niech w drinkach z lodem ludziom to zaserwują. Lekarze rodzinni niech się wezmą za przyjmowanie pacjentów bo inne choroby też istnieją. A nie tylko porady i słuchanie kaszlu przez telefon. Jakby to naprawdę były sprawdzone, skuteczne i niezbędne szczepionki to nie trzeba było by zachęcać czy nawet zmuszać ludzi. A ludzie też mają swój rozum.

  2. Trochę to naciągane. Bo w Ostrowie nie wszystkie POZ szczepią swoich pacjentów. Mój nie szczepi, a ma dostać nagrodę za to, że ja się zaszczepię w innym punkcie szczepień? Najpierw należałoby przymusić wszystkie przychodnie, żeby szczepiły swoich pacjentów.

  3. byłem w w przychodni w krótkiej weocławksiej wpuśili mnie do środka na zminę opatruku na recepcji zapomiała powedzieć ze ja czekam jak bym się nie odezwał to by mi nic nie zrobili jeszcze się głupio na recepcji smiały głupie łajzy tak nas leczą i te śmieszne teleporady nic dziwnego ze się dodzwonic nie można w trzy siedział kawe piły a telefon napierdalal cały czas a panie z recepcji nawet nie raczyły odebrac

    • Siedza tam i tylko pierdzą w stołki wymalowane paniusie z paznokciami jak wampirzyce

  4. I taki niusik na koniec tygodnia, otóż zrzeszenie przedsiębiorców Lewiatan jest za przymusowymi szczepieniami i sugeruje nie obsługiwanie osób niezaszczepionych… a wiecie kto zasiada w zarządzie Lewiatanu ? … Wiceprezes AstraZeneca Polska… Ot taki zbieg okoliczności XD

    • Nie ma problemu, nie muszę korzystać z zakupów w sieci Lewiatan. Są inne sklepy, a na targu nawet się potarguje, mogę spróbować i bez kasy fiskalnej… Zresztą po co szczepienia dla klientów, przecież kasjerki są odporne, nawet przy 30 tysiącach zakażeń ich nie ruszało… A Pan prezes niech pilnuje swojego tyłka, ma swoje „5 minut” i wiecznie rządził nie będzie…

  5. Lekarze ciagle narzekaja,że mało maja, siedzą po kilka etatów w róznych placówkach…. a potem,że przemęczeni. Porady przez telefon…to im pasuje…każda porada kosztuje no i pacjenta nie widzą…. WIDZIELISCIE BIEDNEGO LEKARZA? BO JA NIE – FORSY MAJA JAK LODU I CIAGLE IM MAŁO

  6. Dość mam już tego chamstwa w wydaniu tych wszystkich rządzących, sami niech się szprycują, a doskonale wiemy, że się nie wyszczepią tym guwnem, politycy to samo. A jak się od nas nie od….., to się obudzą przy urnach wyborczych!!!! Kazali zdjąć maski w przestrzeni publicznej i co zrobili, ściągają warianty zza granicy i zaganiają do szpryc, którymi sami się nie wyszczepiają. Rozpuścili cholotę, a ta gzi jak opętana. Janusze i Grażyny jadą w tych swoich laćkach w skarpetkach i nochale i dzioby na wierzchu, a wyszczeoieńcy roznoszą!!!!! Nikt się nie wyszczepia już i nierząd sobie w dupie rady dać nie może. Zastraszac to siebie nie nas. Nie wyszczepie się nigdy i nikt nic mi nie zrobi. Znam konstytucję.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick