Możesz oddać choinkę w specjalnym punkcie. Zbiórka trwa do 4 lutego!

5
Fot. OZC
Przypominamy, że na terenie Ostrowa Wielkopolskiego ulokowanych zostało 27 punktów, w których można zostawić swoją bożonarodzeniową choinkę. Zebrane drzewka zostaną przewiezione do Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego i powstanie z nich ciepło dla mieszkańców miasta. Zbiórka choinek trwa do 4 lutego.

To trzecia akcja zbiórki choinek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Pojawiło się 27 punktów, w których można zostawić bożonarodzeniowe drzewko. Z zebranych choinek Ostrowski Zakład Ciepłowniczy wyprodukuje ciepło, które zostanie przeznaczone do ogrzania mieszkań. „W zeszłym roku zebrano od mieszkańców około 27 ton choinek. To około 2300 sztuk wykorzystanych drzewek. Z 27 ton zebranych podczas akcji drzewek wyprodukowano około 430 GJ ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. To również odpowiednio mniej wyemitowanego CO2 do atmosfery, podczas produkcji ciepła w miejskim systemie. Dla porównania, całoroczne zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową dla domu o powierzchni ok. 120 m2, zamieszkałego przez 3-4 osoby, wynosi około 70 GJ” – informują przedstawiciele OZC.

Oprócz 27 punktów wyznaczonych na terenie Ostrowa, zbiórka zostanie przeprowadzona także bezpośrednio na terenach wybranych osiedli: Wenecja. Kamienic Stare, Pruślin, Nowe Parcele, Krępa, Zębców Zacisze, Odolanowskie, Parcele Zacharzewskie. Zbiórka z osiedli odbędzie się 4 lutego.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick