Mowa nienawiści w ustach urzędnika i to w godzinach pracy? Jest odpowiedź miasta na pismo radnych KO

14
Radnych Koalicji Obywatelskiej w Ostrowie Wielkopolskim zbulwersowały opinie jednego z urzędników miejskich wygłaszane w rozmowie na Facebooku. Ich zdaniem podpadały one pod mowę nienawiści i miały być wygłaszane w godzinach pracy. Urząd wyjaśnił, jakie kroki w tej sprawie podjął i czy rzeczywiście urzędnik był wówczas w pracy.

Radni Koalicji Obywatelskiej skierowali do prezydent Beaty Klimek pismo w sprawie wypowiedzi na Facebooku w jednej z dyskusji, w której wziął udział  Artur Kołaciński, urzędnik z biura prasowego. Jego opinie nie spodobały się ostrowskim rajcom KO. Najbardziej zbulwersowani poczuli się w związku ze słowami: „Mnie marzenia prezesa nie interesują. Mnie interesuje mój zmarnowany głos na przezroczystego kolesia ludzi, którzy sobie Ostrowem wycierają mordy”. Dyskusja toczyła się przed drugą turą wyborów prezydenckich.

CZYTAJ: List w butelce robi międzynarodową karierę, a władze Nowych Skalmierzyc szukają potomków robotników

– Od kilku lat co jakiś czas pan Kołaciński zajmuje się np. krytykowaniem radnych, głoszonych przez nich jakichś haseł. Nie zawsze kulturalnie. Jakiś czas to znosiliśmy, ale tym razem uznaliśmy, że pan Kołaciński przegiął – mówi nam Andrzej Kornaszewski, jeden z czterech radnych obok Damiana Grzeszczyka, Mariana Herwicha i Jakuba Paducha, który podpisał się pod pismem wysłanym do prezydent Klimek.

W piśmie czytamy także: „To skandaliczne, że ktoś taki, pełen pogardy do radnych naszego miasta zajmuje jakiekolwiek stanowisko w ostrowskim magistracie. Dlatego też domagamy się wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec Artura Kołacińskiego”.

Zapytaliśmy przedstawicieli magistratu o komentarz w tej sprawie. Okazało się, że konsekwencje już zostały wyciągnięte. – Reakcja była natychmiastowa. Dzisiaj zostało uruchomione postępowanie wyjaśniające. Osoba, której zarzuty dotyczyły, złożyła wyjaśnienia i została zobowiązana, zgodnie z kodeksem etyki, do stosowania go i przestrzegania – wyjaśnia Andrzej Baraniak, sekretarz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Radni Koalicji Obywatelskiej zarzucali też urzędnikowi, że wdaje się w dyskusje i stosuje takie określenia w wypowiedziach dodatkowo w godzinach pracy. Okazuje się jednak, że ten ostatni zarzut jest bezpodstawny, bo urzędnik był wówczas na urlopie. Wykorzystywał nadgodziny. – To jest rzecz ważna, ale w naszym przypadku zachowanie i reakcja na tę postawę byłaby jednoznaczna i taka sama zarówno podczas obowiązków służbowych, jak i w czasie prywatnym – dodaje Andrzej Baraniak.

PEŁNA TREŚĆ PISMA SKIEROWANEGO PRZEZ RADNYCH KO DO PREZYDENT BEATY KLIMEK

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. Panie Kornaszewski, a ten „jej” urzędnik nie może mieć swoich poglądów politycznych? to jest właśnie PO-PIS. Myślą, że linia partyjna dotyczy wszystkich i wszystkiego, zawsze i wszędzie. Dobrze, że nie rządzicie w mieście bo widać po Pana wypowiedzi jak upolityczniony zostałby Urząd Miasta. Dostrzegli to sami mieszkańcy, którzy drugi raz z rzędu nie wybrali waszego kandydata na Prezydenta Miasta.

    • Dokładnie. W 100% zgoda, oby nigdy więcej ich władza nie wrocila do naszego miasta.

  2. PRZECIW NIENAWIŚCI. Ale jest jeden warunek. Powinno to dotyczyć wszystkich. Również a nawet przede wszystkim urzędników i radnych, polityków i rządzących. Na was ludzie patrzą i biorą przykład.

  3. Pan radny zapomniał powiedzieć że Kolacinski powiedział, że są to osoby, które wycierają sobie mordy Ostrowem. Zapomniał też powiedzieć , że pani prezydent poparła Trzaskowskiego ale chyba mrugała do innych i może to wiedział Kolacinski

  4. Panie Radny a te osiem gwiazdek przekazywane sobie w każdy możliwy sposób przed wyborami przez wasze środowisko to jest ta kultura i ta mowa miłości?

  5. Jak widać – niektórzy urzędnicy nie mają chyba co robić, skoro pozwalają sobie na takie chamskie i bezczelne komentarze.
    Tacy ludzie nie powinni pracować w administracji, bo przynoszą wstyd zawodowi, który powinien cechować się bezstronnością i obiektywizmem

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick