DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Motywy ulotne" - najnowszy album ostrowskiej artystki... a nawet kilku!

Wszystko Jest Poezją. Trwa festiwal poświęcony liryce w Ostrowie Wielkopolskim. Niedziela była dniem stricte lokalnym, bo w Forum Synagoga miała miejsce premiera najnowszego albumu lokalnej artystki Oli Kiełb, a także finał 18. edycji konkursu Struna Orficka towarzyszącego festiwalowi.

Po tym jak w piątkowy wieczór w Ostrowskim Centrum Kultury zagrała Daria Ze Śląska rozpoczynając swoją ogólnopolską trasę koncertową i po sobotnim projekcie Wodecki Twist w 3mk Arenie Ostrów, festiwalowa niedziela należała już do lokalnych artystów. Przede wszystkim do Oli Kiełb, znanej ostrowskiej pieśniarki i poetki. Wierni miłośnicy jej multi-twórczości mogli wysłuchać wybranych utworów z jej najnowszego albumu „Motywy ulotne”.

Ola Kiełb do współpracy przy albumie zaprosiła ostrowskich poetów i muzyków oraz aranżerów. W jej projekcie wsparci ją choćby Wojciech Gawłowski w sferze tekstowej, a kompozytorskiej – Marek Raczycki, Marek Kurzawa i Zbigniew Heryng. To połączenie sprawia, że album można nazwać bardzo „lokalnym”.

W niedzielne popołudnie w Forum Synagoga rozstyrzgięto też 18. edycję konkursu literackiego „Struna orficka”. Laureatem pierwszej nagrody został Eugeniusz Rywicki z Chorzowa. Spotkanie liryczno-muzyczne było też dyskusją wokół poezji i odczytem tesktów z najnowszego wydawnictwa – efektu pracy grupy Pracowni wiersza działającej przy Ostrowskim Centrum Kultury.

 

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • S
    Sentyment

    wtorek, 3 października, 2023

    Proszę zwrócić uwagę iż Pani Ola już w czasach świetlistych SDM była i jest rozpoznawana nie tylko w Ostrowie ale i na szerszej scenie! Stwierdzenie dla takiej artystki że jest „lokalna” będzie tutaj niezmiernie krzywdzące! Proszę o sprostowanie i zapoznanie się z dorobkiem, naczej będzie to wynikalo to z niewiedzy dziennikarskiej…

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz