DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Motoserce 2023. Strażacy gasili pożar, a krwiodawcy ratowali chorych

Sobota w Nowych Skalmierzycach stała pod znakiem pomagania, edukacji i dobrej zabawy. Motoserce ponownie zawitało do tego miasta, a atrakcji było tyle, że chcący skorzystać z nich wszystkich, musieli się nieco nagimnastykować. Najważniejszym elementem akcji było tradycyjnie pomaganie poprzez oddanie krwi.

Klub Motocyklowy Iskra MC Poland jak zwykle stanął na wysokości zadania dostarczając mieszkańcom gminy Nowe Skalmierzyce wielu atrakcji w związku z akcją Motoserce 2023. Była to już 15. edycja wydarzenia, które gromadzi miłośników motocykli oraz ludzi o wielkich sercach gotowych pomagać innym.

Czas przy ul. Mostowej w Nowych Skalmierzycach (sąsiedztwo stadionu miejsko-gminnego) upływał w rytm koncertów i kolejnych atrakcji. Jedni oddawali krew dzieląc się tym bezcennym lekiem u progu okresu, w którym występuje największe zapotrzebowanie na nią, a inni w tym czasie korzystali z licznych atrakcji.

Chętni mogli zobaczyć miasto z pokładu helikoptera, poznać z bliska pracę strażaków, którzy pokazowo ugasili płonący wrak samochodu. A to w ramach budowania świadomości oraz wykształcania prawidłowych postaw i zachowań na drodze. Organizatorzy akcji chcieli wzbogacić wydarzenie właśnie o pokazy ratownictwa, aby wyposażyć uczestników w potrzebną wiedzę u progu wakacji.

Był też kącik militarny (zapewniła go jednostka 4144 z Kalisza) wypełniony bronią i umundurowaniem oraz miniatury motocykli czy innych ciekawych pojazdów. Dla miłośników czworonogów zorganizowano pokaz psów, a dla sympatyków motoryzacji była to okazja do porozmawiania z właścicielami przeróżnego rodzaju motocykli oraz szansa, by obejrzeć te maszyny z bliska.

Nie brakowało też stoisk gastronomicznych, kącika do odpoczynku w cieniu i świetnej zabawy zarówno dla młodszych, jak i starszych wiekiem uczestników. Kolejna edycja Motoserca w Nowych Skalmierzycach już za rok.

Zobacz relację wideo z tego wydarzenia.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz