DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Motoryzacyjny piknik dla Blanki już w niedzielę. Dziewczynka walczy ze śmiertelnym zagrożeniem

Motoryzacyjny Piknik Charytatywny dla Blanki już w niedzielę. Przyjdź i pomóż.

W pierwszą niedzielę sierpnia w Parku Radolińskich miał się odbyć piknik charytatywny dla 4-letniej Blanki Przybył, która cierpi na neoroblastomę. Miała być świetna zabawa na świeżym powietrzu w szczytnym celu i z wieloma atrakcjami, ale ulewny deszcz i jesienna aura mocno zniweczyły plany. Piknik z terenu amfiteatru przeniesiono do Jarocin Sport i tamtejszego budynku lodowiska. Nie wszystkie atrakcje jednak można było zorganizować w deszczowym anturażu.

Problemem w takich warunkach było przygotowanie wystawy pojazdów i przejażdżek charytatywnych. Dlatego przedstawiciele Stowarzyszenia „Moto-Weteran Jarocin” zdecydowali się odwołać swój udział w festynie i przełożyć go na inny termin. Wybrano najbliższą niedzielę, 13 sierpnia. To właśnie wtedy w godzinach 12.30 – 15.30 przed Pałacem Radolińskich odbędzie się wystawa pojazdów. Chętni jeszcze większych wrażeń będą mogli przejechać się wybranymi autami po kupieniu cegiełki w cenie 30, 50 lub 70 zł. Wycieczka potrwa 15 minut.

Jeśli chcecie wesprzeć leczenie 4-letniej Blanki, ale nie jesteście miłośnikami motoryzacji lub nie będziecie mogli wziąć udział w pikniku, możecie skorzystać z możliwości wpłaty dowolnej kwoty na konto Fundacji „Siepomaga”. Link do zbiórki znajduje się poniżej.

LINK DO ZBIÓRKI

Z czym mierzy się Blanka Przybył?

U Blanki wykryto nowotwór – ganglioneuroblastomę. Zdiagnozowano u niej kilka guzów, które po wielu cyklach chemioterapii nieco się zmniejszyły, ale walka trwa nadal. Rodzice poinformowali, że klinika w Tübingen podejmie się operacji, ale to wiąże się z ogromnymi kosztami. Zdołano zebrać ponad 230 tys. zł potrzebnych na przyjęcie 4-latki. Na koncie zbiórki widnieje już kwota ponad 300 tys. zł, ale pieniądze cały czas są potrzebne, aby móc na bieżąco pokrywać koszty leczenia i pobytu w Niemczech.

Pod koniec lipca dziewczynka przeszła operację. Lekarze poinformowali, że zabieg się powiódł. „Dziękujemy Wszystkim, dzięki którym tu jesteśmy” – napisali rodzice na fanpage’u „Blanka kontra neuroblastoma„. Niedługo po operacji pojawiły się problemy. Gorączka, woda w brzuchu i płucach, narastający ból, problemy z samodzielnym oddychaniem i wiele innych trudności, z którymi walczyli zarówno Blanka, jak i medycy. „Lekarze mówią otwarcie: stan Blanki był krytyczny a wyniki bardzo złe, ale są bardzo zadowoleni, że udało się z tego wyjść” – poinformowali na początku sierpnia rodzice.

Walka trwa. Mieszkańcy powiatu jarocińskiego starają się pomagać na różne sposoby. Teraz wesprzeć małą Blankę mogą miłośnicy motoryzacji i nie tylko. Każda złotówka jest potrzebna.

Telewizja Proart i portal wlkp24.info objęły patronatem medialnym Motoryzacyjny Piknik Charytatywny.

materiały organizatora

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz