MotoMikołaje rządzą dziś na ulicach i… pomagają! [FOTO]

0
Dziesiątki motocykli przyozdobionych w świąteczne motywy, a na nich kierowcy przebrani w stroje świętego Mikołaja – oto kolejna już edycja akcji „MotoMikołaje”, czyli charytatywnego eventu, który rozpoczyna się w Ostrowie Wielkopolskim, a kończy na akcji w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Wszystko po to, by pomóc potrzebującym dzieciakom.

Już przed południem przed Areną Ostrów zjechały dziesiątki jednośladów tworząc wyjątkowy motoryzacyjny i świąteczny klimat. „MotoMikołaje” to grupa zapaleńców, którzy wykorzystują swoją pasję do motocykli, by pomagać innym. W jaki sposób? Już na parkingu przed halą serwując gorącą kawę i herbatę oraz słodkie ciacho prowadzona była zbiórka pieniędzy dla Igora oraz Tosi – podopiecznych Fundacji „Warto Żyć dla Kogoś”. O 11:00 wybierano najładniej przystrojony motocykl, którym okazała się YAMAHA V Star. Po godzinie 11:30 wszyscy ruszyli do Przygodzic, gdzie dalej w GOK-u kontynuowana jest impreza.

Co dziś zaplanowano na imprezie charytatywnej w Przygodzicach? Przede wszystkim Motocyklowa Grupa MotoEventy Ostrów Wielkopolski we współpracy z Fundacją zachęcała do licytowania atrakcyjnych fantów, oglądania występów artystycznych lokalnych artystów (wystąpią Gangsters Rock Band, Nikola Kawała oraz Ben Vito), zaplanowano wspólne morsowanie, ale przede wszystkim można także pomóc oddając honorowo krew oraz rejestrując się do bazy dawców szpiku DKMS. Na wszystkich czeka poczęstunek.

Dzieci, którym dedykowana jest dziś akcja to Antonina zmagająca się ze spektrum autyzmu i wymagająca stałej, kosztownej terapii oraz Igor, który urodził się z poważną wadą wrodzoną cewy nerwowej – przepukliną oponowo rdzeniową z współistniejącym wodogłowiem, choroby współistniejące to zespół Arnolda Chariego i pęcherz neurogenny przez co wymaga całodobowej opieki i rehabilitacji.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick