DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Motocykle, dinozaur, helikopter i rzesze ludzi chcących oddać krew. Zobacz relację z Motoserca 2024

Motoserce 2024 jak zwykle zaskoczyło. Mnóstwo nieoczywistych atrakcji, dobra zabawa, muzyka, a do tego pomaganie i oddawanie krwi. Wszystko oczywiście w klimacie i przy dźwiękach motocyklowych silników.

Sobota w Nowych Skalmierzycach stoi pod znakiem XVI akcji Motoserce zorganizowanej przez Klub Motocyklowy Iskra MC Poland. Uczestnicy od godzin przedpołudniowych ustawili się w kolejce, aby oddać krew. Ok. godz. 14:00 zebrano już 9 litrów, ale większość chętnych wówczas jeszcze czekała na swoją kolej, więc końcowy wynik zapewne będzie jeszcze bardziej okazały.

Przy dźwiękach muzyki płynącej ze sceny całe rodziny uczestniczyły w pomniejszych wydarzeniach w tym w paradzie motocykli, wyborze najbardziej wyjątkowych pojazdów, był też pokaz psów obronnych, który zainteresował zarówno małych, jak i dużych. Śmiałkowie mogli też pokusić się o lot helikopterem i podziwianie okolicy z lotu ptaka. Wielu chwaliło sobie takie doświadczenie, a niektórzy mówili, że chcieliby to powtórzyć w przyszłości.

Prawdziwą furorę wśród najmłodszych oraz ich rodziców wywołał 7-metrowy Reksiu, a dokładnie Tyrannosaurus rex, który został kilkukrotnie wypuszczony na spacer po okolicy Stadionu Miejskiego w Nowych Skalmierzycach. Choć była to maskotka, już samymi rozmiarami potrafiła przestraszyć nawet największych śmiałków, a ogonem siała małe spustoszenie. Ostatecznie jednak wszyscy świetnie bawili się w towarzystwie tego stwora, który wielokrotnie zaskakiwał humorami.

Motoserce 2024 nadal trwa. Wieczór stoi pod znakiem koncertów w tym występu gwiazdy wieczoru – bydgoskiego zespołu Cold Shot. O 18:00 rozpoczęło się ognisko z kiełbaskami, a o 19:00 ma się rozpocząć zabawa przy muzyce i fajerwerkach, która planowo potrwa do 22:00. Kto ma siłę i chęci, może się jeszcze przyłączyć.

Tegoroczna akcja była poświęcona też pomocy Robercikowi. Pieniądze na opłacenie kosztów operacji za granicą zbierano rok temu podczas Motoserca. Teraz postanowiono przyłączyć się do pomaganie ponownie, ale z myślą o sfinansowaniu rehabilitacji dziecka.

AKTUALIZACJA: wtorek, 28 maja
Podczas tegorocznej akcji Motoserce padł rekord. Zebrano 33,7 litra krwi, a 11 osób spośród wszystkich krwiodawców po raz pierwszy zdecydowało się ją oddać.

Zobacz relację wideo z tego wydarzenia.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz