Morderstwo w szybie windy

0
Galeria PIK zaprasza na wystawę niemieckiego artysty Steffena Thiemanna zatytułowaną "Morderstwo w szybie windy. Drzeworyty". To stylowe, nawiązujące do stylistyki lat 30. XX wieku ilustracje do zapisków Bertolta Brechta i Waltera Benjamina. Z połączenia odnalezionych tekstów dwóch literatów i grafik Thiemanna powstał komiks kryminalny, który specjalnie dla polskiego odbiorcy przełożono z niemieckiego na polski.

Gdyby nie Steffen Thiemann, odnalezione po latach zapiski Bertolta Brechta i Waltera Benjamina zatytułowane „Morderstwo w szybie windy” nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. Thiemann swój specyficzny komiks oparł na 10 stronach zapisków, z których dawno temu miała powstać powieść kryminalna.

„Morderstwo w szybie windy” to wyraziste czarno-białe ilustracje z wieloma detalami podkreślającymi atmosferę pierwszej połowy XX wieku.W fabułę komiksu kryminalnego wgłębi się nawet ten, kto nie zna języka niemieckiego, o co zadbał sam autor.

W drugiej części wystawy prezentowanej w galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury Steffen Thiemann pokazuje m.in. prace inspirowane muzyką Krzysztofa Komedy. Wszystkie grafiki to drzeworyty, bo to ulubiona technika autora.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick