Mołdawianie ukradli 12-letniej kolarce rower. Łupem cieszyli się dobę [ZDJĘCIA]

6
Fot. KPP Ostrzeszów
Policjanci z posterunku w Mikstacie zatrzymali dwóch mężczyzn z Mołdawii, którzy są podejrzani o kradzież roweru 12-latce, którym pojechała do szkoły. Prawdopodobnie chcieli sprzedać łup, ale w porę wpadli w ręce funkcjonariuszy.

Kradzież miała miejsce 2 września. 12-latka pojechała do szkoły i udała się na zajęcia. W tym czasie jej rowerem zainteresowali się dwaj obywatele Mołdawii, którzy postanowili ukraść jednoślad. Następnie rozebrali go na części i ukryli pod… jabłonią na terenie zamieszkiwanej przez siebie posesji. Niewykluczone, że chcieli go sprzedać i podzielić się zyskiem z nielegalnej transakcji. – Na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kradzieży dokonano sprzed szkoły, na szkodę 12-letniej dziewczynki, wielkiej pasjonatki sportów rowerowych – informuje sierż. sztab. Marcin Parzybok, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ: Policjanci podsumowali wakacje. Plaga pijanych, setki wypadków, ale mniej ofiar śmiertelnych

Funkcjonariusze szybko wpadli na trop złodziei i już następnego dnia 23- i 38-latek zostali zatrzymani, a rower wrócił do prawowitej właścicielki. Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy w Ostrzeszowie, gdzie będzie toczyć się dalsze postępowanie w ich sprawie. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. „Jak podkreśla matka 12-letniej dziewczynki, kradzież w sposób szczególny dotknęła jej córkę. Rower jest wart około 2 500 zł i został ufundowany przez klub sportowy „Szperek Antonin”, gdzie dziewczynka intensywnie trenuje. Kolarstwo to jej pasja, a dzięki policjantom z Mikstatu może ją dalej kontynuować” – czytamy na stronie KPP Ostrzeszów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • no nie!!! niech dziecko na nogach chodzi albo lepiej starym raszplem niech jeździ to przynajmniej nikogo ręce nie będą swędzić wina dziecka bo na lepszym rowerze jeździło to absurd złodziej jest winny a nie osoba każdy jeździ na czym chce i za ile jak można komuś coś zabrać

    • No to na co czekasz? Masz pasję, chęci, chcesz klubu – to go załóż, nikt nie zabrania.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick