Moda na neony powraca. Rozświetlą większą część Ostrowa?

4
Fot. UMOstrów
Neonowe szyldy to trend, który pojawił się już w dużych, polskich miastach, a teraz także w Ostrowie Wielkopolskim. Budynki przy ulicy Wiosny Ludów przyozdobione zostały specjalnymi szyldami. To efekt warsztatów, które zorganizowało miasto wraz z grafikami przy współpracy z przedsiębiorcami posiadającymi tam swoje biznesy.

Cztery miejsca przy ulicy Wiosny Ludów w Ostrowie Wielkopolskim zyskały neonowe szyldy, które nocną porą oświetlają ten rejon miasta. To efekt warsztatów, na które ostrowski samorząd ogłosił konkurs i zaprosił do niego organizacje pozarządowe. – Zostały one zorganizowane dla mieszkańców z obszaru rewitalizacji śródmieścia. Miały one na celu ograniczenie niskiej jakości identyfikacji wizualnej – mówi Jakub Tomalkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Organizacją pozarządową, która poprowadziła warsztaty było lokalne stowarzyszenie „Archibunt”. – Neonów było kiedyś bardzo dużo. W latach 90. zastąpiono je plastikiem, kasetonami, ale teraz ta moda powraca – stwierdza Konrad „Mucha” Moszyński.

Mieszkańcy, którzy przy ulicy Wiosny Ludów mają swoje biznesy, zgodnie twierdzą, że neony zdecydowanie przyciągają uwagę klientów i chętniej do nich zaglądają.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 12

    byłoby wspaniale, gdyby było ich więcej. Na archiwaalncych zdjęciach widać jak piękne wyglądały ulice ostrowskie z neonami ,które były po prostu wszędzie. Neony powinny się też znaleźć na wieżowcach na Szamarzewskiego i na Dembińskiego albo neony powitalne na moście krotoszynskim albo na Pekao na placu bannkowym

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick