Młynarski – poeta polskiej piosenki

0
Utworem "Idź swoją drogą", czyli polską wersją standardu "My way" rozpoczął wczorajszy koncert zespół Raz Dwa Trzy. Zarówno tę, jak i wszystkie pozostałe piosenki napisał Wojciech Młynarski. - Był jednym za najwybitniejszych tekściarzy, poetów, filozofów i komentatorów życia społecznego, a także autorem przekładów, które nierzadko były lepsze od oryginału - mówił ze sceny Adam Nowak.

Wydany na płycie koncert z piosenkami autorstwa Wojciecha Młynarskiego grupa Raz Dwa Trzy zarejestrowała dokładnie 10 lat temu. Teraz, pół roku po śmierci poety, jego teksty odkrywane są na nowo, nabierają nowych znaczeń, a publiczność przysłuchuje im się z jeszcze większą uwagą.

Wielbicielom twórczości Raz Dwa Trzy repertuar wczorajszego koncertu był znany: zespół zagrał m.in. „Jak malował pan Chagall”, „Przetrwamy”, „Jesteśmy na wczasach” i „Polską miłość”, ale Adam Nowak zapowiedział niespodzianki. Jedną z nich był utwór „Absolutnie” zaśpiewany przez… trębacza. Potem było jeszcze „Nie ma jak u mamy”, urodzinowe „Sto lat” dla Adama Nowaka i – na bis – utwór innej wielkiej poetki piosenki – Agnieszki Osieckiej.

Raz Dwa Trzy Młynarski był drugim koncertem festiwalu „Wszystko jest poezją”.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick