DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Młodzież z OHP odwiedziła schronisko, w którym nie ma... klatek dla zwierząt [ZDJĘCIA]

To nie była zwykła wizyta w zwykłym schronisku. Uczniowie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odwiedzili „Psierociniec” w Zbiersku. To niespotykana zbyt często inicjatywa, w ramach której prowadzi się opiekę nad starszymi, chorymi i zalęknionymi zwierzętami. W schronisku prowadzonym przez Fundację „Bliżej Domu” głównymi zasadami są poszanowanie praw i potrzeb zwierząt.

Uczniowie mieli okazję porównać opiekę nad psami w „zwykłym” schronisku z pomocą, jaką są otaczane na co dzień psy w „Psierocińcu”. – Te zwierzęta są często starsze, chore, zalęknione przez co z bardzo małymi szansami na adopcję. Tu na nowo uczą się ufać człowiekowi pod fachowym okiem specjalistów. Nasza młodzież chętnie pomogła w uporządkowaniu fragmentu terenu przytuliska. Zajęła się również  zwierzakami, które do głaskania ustawiały się w kolejce – opowiada Joanna Gottowt, wychowawczyni w CKiW OHP.

To była prawdziwa lekcja dla młodzieży, którzy oprócz pomagania, dowiedzieli się też sporo przydatnych rzeczy m.in. tego, w jaki sposób podaje się psom leki i jak należy się bawić ze starszymi zwierzętami uwzględniając ich ograniczenia. Uczestnikom szczególnie spodobał się brak klatek i domowe warunki życia psiaków, a nas cieszy, że młodzież swoją postawą i pomocą zasłużyła na kolejne zaproszenia do „Psierocińca” – dodaje Joanna Gottowt.

Młodzież z CKiW OHP jest znana nie od dziś z niesienia pomocy zwierzętom. Niedawno zrobiło się głośno o uczniach tego ośrodka w związku z prowadzoną przez nich zbiórką pieniędzy dla przytuliska w Pleszewie. Uczniowie regularnie odwiedzają też schronisko w Czerminie. – Bardzo nas cieszy, że ochotnikom nie jest obojętny los tych zwierząt – powiedział z uznaniem Krystian Piasecki, dyrektor placówki.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • W
    Wojtek

    niedziela, 24 czerwca, 2018

    Pomyśleć, że każdy z tych psów miał swojego pana. Tym byłym właścicielom życzę takiej samej starości jaką zgotowali swoim zwierzakom.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz