Młodzież z CKiW Pleszew na podium w imprezie rangi wojewódzkiej!

0
Brązowy medal wywalczyła młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podczas Wojewódzkiej Spartakiady Sportów Obronnych Młodzieży OHP Dolnego Śląska. To spory sukces tym bardziej, że do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn z całego kraju.

Stanięcie na podium jest tym, o czym marzy każdy, biorący udział w sportowej rywalizacji. Nic więc dziwnego, że na twarzach młodzieży z CKiW OHP w Pleszewie nie kryła radości po zajęciu trzeciego miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji.

Rangi Spartakiadzie sportów obronnych dodawał fakt, że konkurencje odbywały się na terenie Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Wśród konkurencji znalazły się m.in. rzut granatem do celu, strzelanie z karabinka pneumatycznego, pokonanie w biegu patrolowym dystansu 3 km, zadania logistyczne i medyczne w ramach zaprezentowania umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Dodatkowym utrudnieniem był regulaminowy zakaz korzystania przez zawodników z urządzeń GPS i telefonów komórkowych, które zapewne bardzo ułatwiałyby zadania. Ponadto opiekunowie drużyn nie mogli też podpowiadać swoim podopiecznym, bo to groziło dyskwalifikacją drużyny – wyjaśnia Paweł Liskowski, wychowawca młodzieży z pleszewskiego centrum. – Organizatorom najbardziej zależało jednak na tym, aby młodzież potrafiła samodzielnie odnaleźć się w sytuacjach, w których mogą sprawdzić swoją sprawność fizyczną, orientację w terenie i posiadaną wiedzę z zakresu sportów obronnych – dodaje.

Pleszew reprezentowała czteroosobowa drużyna złożona z: Kevina Wiktorowskiego, Aleksandra Zawisła, Kacpra Mikołajczaka i Krzysztofa Czarneckiego. – Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszej drużyny i gratulujemy tak świetnego rezultatu. Wynik zawodów pokazuje, że młodzież z Pleszewa lubi uprawiać sport i dobrze sobie radzi w trudnych sytuacjach, w których wymagana jest odporność psychiczna i fizyczna. Ponadto chłopcy pokazali, że potrafią pracować w zespole i są zdyscyplinowani – mówi Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick