Młodzi sportowcy będą się rozwijać. 100 tysięcy dla ostrowskich klubów

0
Dokładnie sto tysięcy złotych grantów trafi za moment na konta stowarzyszeń, klubów czy instytucji sportowych szkolących dzieci i młodzież w Ostrowie Wielkopolskim. "Zrzutka" ostrowskich spółek na młodzieżowy sport, którą nadzorowało Centrum Rozwoju Komunalnego zakończona. Prawie 30 różnego rodzaju inicjatyw sportowych zostanie zrealizowanych za te pieniądze.

W tym miesiącu kluby sportowe, stowarzyszenia czy szkolne UKS-y podpiszą umowę i będzie pewnym, że granty w wysokości do 5 tysięcy złotych maksymalnie wpłyną na ich konta. Grupa kapitałowa CRK rozdysponowała dokładnie sto tysięcy złotych na różnego rodzaju inicjatywy: zawody sportowe, doposażenie, wydarzenia promujące aktywność fizyczną. Dofinansowane zostanie 28 z 34 złożonych wniosków. – Inicjatywa ma rozwijać w mieście tą najbardziej oddolną aktywność fizyczną młodych ostrowian, również na tym pierwszym szkolnym poziomie. Jednocześnie konkretne wsparcie otrzymują lokalne organizacje sportowe prowadzące atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży– komentuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Wnioski były oczywiście oceniane pod względem formalnym 
i merytorycznym przez zespół z udziałem przedstawicieli ostrowskiego środowiska sportowego. Zaledwie 6 projektów, które odpadły pokazuje też, że granty można rozdysponowywać w sposób łatwy pod względem formalnym i procedury takich projektów nie muszą być skomplikowane. Spółka CRK zakłada kontynuowanie podobnych projektów w przyszłości.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick