Młodzi spawacze z ostrowskiego ZST-E

3
Na wybudowanie Centrum Kształcenia Praktycznego powiat ostrowski pozyskał z Unii grube miliony. Teraz ten obiekt wypełnia się treścią, bo na realizację kompleksowego programu rozwoju kształcenia zawodowego młodzieży w powiecie ostrowskim udało się pozyskać kolejne fundusze. Uczniowie ZST-E odebrali certyfikaty poświadczające ukończenie kursu spawacza.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu 100 uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie nauczyło się spawać blachy i rury metodą MAG i TIG, czyli poznało nowe technologie spawalnicze, które po szkole pozwolą im znaleźć pracę praktycznie od ręki. Gdyby sami chcieli doszkolić się w tej dziedzinie, musieliby wydać na taki kurs około 10 tysięcy złotych. Udział w oferowanych przez szkołę kursach umożliwił im prowadzony przez powiat ostrowski kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, że Niemcy i UE dopłaca do kursów spawalniczych dla Polaków, którzy zostaną wydrenowani przez obce kraje na zachodzie europy i będą tanią siłą roboczą, bo przecież uchodźcy nie będą się poniżać i pracować w tym zawodzie nie mówiąc o rodzimych Europejczykach z europy zachodniej.

  2. Szkoda, że Rajskiemu i Wojtaszowi UE nie płaci za stołki skoro zajmują się kształceniem taniej siły roboczej na rynki zachodnie. O ich przyszłych emeryturach nie wspomnę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick