Młodzi ortopedzi mają swoich mistrzów w Ostrowie!

5
Fot.facebook.com/starosta.pawel.rajski
To już druga wizyta zagranicznych lekarzy w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim i na pewno nie ostatnia. Powodem zainteresowania specjalistów ze świata jest stosowana u nas powszechnie metoda implantu tzw. gwoździa w leczeniu skomplikowanych złamań kości piętowej.

Pionierem zastosowania tej metody w Polsce jest Mirosław Falis, kierownik Oddziału Ortopedii Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. – Złamania kości piętowej to trudne przypadki. Nie występują często, ale powodują kalectwo na całe życie – powiedział Falis.

Metoda leczenia, którą jest zastosowanie implantu-gwoździa to zabieg mało inwazyjny. Są to niewielkie nacięcia, które przywracają pięcie anatomiczny kształt i nie wymagają opatrunku gipsowego.

Tą metodą zoperowano już w Ostrowie około 180 osób. Są to pacjenci z całej Polski. Wśród nich byli nawet pilot F-16, ratownicy górscy czy sportowcy.

Innowacyjna metoda leczenia złamania kości pięty jest obiektem zainteresowań wielu lekarzy z zagranicy. Przyjeżdżają do ostrowskiego szpitala czerpać wiedzę. Ostrów Wielkopolski odwiedziło 70 lekarzy. Pierwsi byli Włosi, natomiast niedawno naukę w szpitalu pobierali lekarze z klinik na Białorusi, w Somalii oraz w Izraelu.

W Ostrowie formalnie ma powstać centrum leczenia tą metodą. Oznacza to dodatkowe wsparcie medyczne.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. “Metoda leczenia, którą jest zastosowanie implantu-gwoźdźa to zabieg mało inwazyjny.” Pani “redaktor”, co to jest implant to wiem, ale co to jest ten gwoźdź? Ręce opadają 🙁

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick