Młodzi dla klimatu, także w Ostrowie

13
Ostrów na mapie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. W piątek, 25 września, na miejscowym rynku swoje obawy o klimaty i apel o zachowanie sprawiedliwości klimatycznej wyrażało ok. 30 młodych osób. „Zmieniajmy system, nie klimat” – to jedno z haseł, które tego dnia wyrażali aktywiści.

Pogoda nie stanęła na przeszkodzie młodym aktywistom z Ostrowa i w piątek, 25 września, stawili się na rynku. Tematem przewodnim protestów w tym miesiącu była sprawiedliwość klimatyczna. „Jeśli pandemia wprowadziła zamieszanie do naszego życia, kryzys klimatyczny kompletnie je wywróci. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wychodzi dziś na ulice, bo wszystkim nam kończy się czas, żeby powstrzymać katastrofę klimatyczną” – tak mówią młodzi aktywiści i przekonują: „Kryzys klimatyczny uderzy w nas wszystkich, a już teraz dotyka najuboższe społeczności. Upalne dni dla osób starszych coraz częściej kończą się tragicznie, powodzie i trąby powietrzne niszczą domy, a ceny jedzenia drastycznie rosną w wyniku susz”.

25 września 30 polskich miast wzięło udział w ogólnoświatowym zrywie ruchów klimatycznych. Miały one różną formę. W Ostrowie podczas spotkania na rynku uczestnicy trzymali własnoręczne wykonane transparenty z hasłami jak choćby „Zmieniajmy system, nie klimat”.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny stanowi część międzynarodowego ruchu oddolnego Fridays For Future, zrzeszającego młode osoby, które sprzeciwiają się bierności polityków i polityczek wobec postępującego kryzysu klimatycznego. Działa od ponad roku, organizując wiele akcji społecznych na terenie całej Polski.

 

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. A jak Was zadłużają politycy,prezydenci to nie raczycie strajkować ?? Zamiast pakować kase w nowoczesną energetykę tylko nas okradają to jest spoko, ok …śmieszne dzieci jesteście,ale zapewne jesteście zmanipulowane przez kogoś 😉

  2. Mam pytanie jak młodzi walczący chcą powstrzymać trąbę powietrzna która notorycznie nawiedza nasz region😋. Jak powstrzymać powodzie.

  3. A z czyjej inicjatywy Ci młodzi się wzięli? – Widzę transparenty NIE POLSKOJĘZYCZNE; podejrzewam, że to coś podobnego do LGBT – 'wiatr na wiatraki’.

  4. Około 22-20 tys. lat temu lądolód vistuliański osiągnął swój maksymalny zasięg w Europie Środkowej, docierając do równoleżnika współczesnego Leszna, nie było przemysłu nie było hodowli na dużą skalę nie palono w kopciuchach a lodowce stopniały. Warto aby młodzież i nie tylko zaczęli logicznie myśleć. Podobno myślenie nie boli.

  5. W pierwszej kolejnosci Ci mlodzi ludzie powinni zaczac od siebie.Zrezygnowac z komputerow, komorek, telewizora w kazdym pokoju, markowych ciuchow, troche starsi ich koledzy z samochodow, nie latac samolotami na wakacje tylko spedzac je najlepiej na podworku lub w działce.Powinni myc sie w miskach, uzywac szarego mydla…

  6. Tak z innej beczki… Przed wirusem , wiele osób płaciło sporo kasy za wyjazdy do ciepłych krajów. Często bywało tak ,że większość pobytu i tak w hotelach ludzie siedzieli bo było za gorąco. Wtedy nikt nie narzeka, nawet jak płaci dużą kasę za przebywanie w upałach. W Polsce zrobi się 30 stopni i NAGLE wszyscy „umierają” z gorączki.. IRONIA LOSU..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick