Młodość wygrała z doświadczeniem. IX Halowe Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie Ziemnym za nami

0
Mimo, że to turniej o mistrzostwo Ostrowa Wielkopolskiego, emocje towarzyszące zawodnikom można porównać do tych z wielkoszlemowych aren. IX IX Halowe Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie Ziemnym za nami i jak się okazuje – młodość tym razem wygrała z doświadczeniem.

W niedzielne przedpołudnie w szranki na kortach przy ulicy Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim stanęli tenisiści – dwie pary Wiktoria Konieczna ze Sławomirem Bestianem oraz Julien Laskowski z Grzegorzem Kruszką. – Zaatakowała młodzież. Do tej pory, można powiedzieć, grali rodzice (…) i myśle, że to cieszy i rodziców i trenerów – mówi Stanisław Małyszka, współorganizator turnieju.

W obydwu półfinałach młodość wygrała z doświadczeniem. 17 letnia Wiktoria Koniczna wygrała w dwóch setach 6/3 ze Sławomirem Bestianem. Z kolei 14 -letni Julien Laskowski pokonał Grzegorza Kruszkę w supertiebreaku 13/11. – Było ciężko, bo grałam z trudnym przeciwnikiem i kosztowało mnie to dużo energii i nerwów, ale udało się – cieszy się Wiktoria.

Finał to triumf Juliena – w zaciętej walce pokonał Wiktorię 6/4 i 6/2. Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w tenisie ziemnym rozgrywane były po raz dziewiąty. Turniej rozgrywany był w formule open – zagrać mógł każdy niezależnie od wieku i płci. – Mistrzostwa Ostrowa są rozgrywane w systemie pucharowym, drabinka jest na 32 osoby, z czego rozstawiamy 8 zawodników – tłumaczy Rafał Mikulski, współorganizator imprezy.

Miłośników tenisa na poziomie amatorskim zapraszamy na szerszą relację z IX Halowych Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie Ziemnym już wkrótce na antenie Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick