Młode ostrowianki najlepsze w Polsce

4
Inga Kanicka, Dagmara Adamcio, Lena Dąbrówka, Oliwia Płonka, Gabrysia Cicharzewska oraz Lena Kanicka. Niech państwo zapamiętają te nazwiska, bo wiele wskazuje na to, że to przyszłe reprezentantki Polski w lekkoatletyce. Uczennice Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek wywalczyły niedawno mistrzostwo polski w czwórboju szkół podstawowych.

Jak sam trener o nich mówi, dziewczyny są stworzone do wygrywania. Pokazały to na finałowych zawodach w Inowrocławiu, kiedy przed ostatnim dniem traciły sporo punktów do prowadzącego zespołu z Gniezna. Wtedy pokazały charakter, w wielkim stylu wygrywając bieg na 600 metrów.

Zaskoczenie, niedowierzanie, a na końcu wielka radość. Klasą sama dla siebie była Lena Dąbrówka, która zdecydowanie wygrała dramatyczny bieg na 600 metrów z wynikiem 1:43:29 sekund, poprawiając swój wynik życiowy.

Oprócz złotego medalu w drużynie, ostrowianki wywalczyły pięć medali indywidualnie, z czego trzy zawisły na szyi Ingi Kanickiej.

Na wizyty w zakładach pracy jeszcze mają czas, ale na podziękowania z rąk prezydent Ostrowa Wielkopolskiego już w pełni zasłużyły. Dziś w urzędzie miejskim złotą drużynę gościła Beata Klimek. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wielkich karier sportowych!

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Brawo dziewczy Mistrzostwo Polski to jest sukces który na zawsze zostanie zapisany na kartach historii .Brawo trenerzy ,brawo darczyńcy .Nazwiska już kojarzone z aren lekkoatletycznych od dawna Michał Walczak team i wspaniali nauczyciele od w-f bez których pewnie by ich tam nie było i Ostrow nie mógłby dziś cieszyć się z tak ogromnego sukcesu .Brwa za sodarność i wspólny sukces jak widać idzie wspólnie działać dla dobra ostrowskiego sportu .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick