DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Młoda lekkoatletka napisała książkę sportową. Teraz czas na powieść

Jak sama o sobie mówi, ma głowę pełną marzeń i chce zostać najlepszą skoczkinią wzwyż na świecie. Julia Dutkiewicz, bo o niej mowa, jest jedną z najlepszych zawodniczek klubu lekkoatletycznego Stal Ostrów i z sukcesami rywalizuje na arenie ogólnopolskiej. Jest bowiem pięciokrotną medalistką mistrzostw Polski. Do sportowych osiągnięć postanowiła jednak dołożyć coś jeszcze – dzielenie się wiedzą i doświadczeniami. Tak powstała książka „Droga wojownika”, w której opowiada o wzlotach i upadkach, tajnikach samokontroli, dyscypliny i siły, motywacji oraz treningach, które potrafią zmienić życie. – Pomaga ona młodym sportowcom i nie tylko rozwijać się z zakresu motoryki, psychologii i zdrowego odżywiania – mówi nam Julia Dutkiewicz.

Jej literacki debiut zrecenzowały największe tuzy sportu w kraju. – Sporo w niej rzeczy opisanych pasuje do mojej sportowej drogi i jest uniwersalne dla innych niż sport dziedzin życia.To książka napisana językiem bardzo przystępnym i trafiającym do młodego pokolenia osób stojących przed wielkimi wyzwaniami nie tylko tymi sportowymi – napisał Artur Partyka, skoczek wzwyż, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich. – Liczne odniesienia do gwiazd światowego sportu sprawiają jednak, że „Droga wojownika” może stać się uniwersalnym przewodnikiem dla młodych i bardzo młodych ludzi sportu, bądź innych dziedzin życia, którzy w znaczenie słowa sukces wpisują dużo głębsze wartości niż stan bramkowy Gospodarze vs. Goście, czy wynik zapisany na chronometrze – dodał Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie.

19-letnia lekkoatletka, która uprawia skok wzwyż jest pełna zapału i już pracuje nad drugą książką. Tym razem zupełnie niezwiązaną ze sportem. Jej ukończenie i wydanie będzie spełnieniem kolejnego marzenia. – Jestem człowiekiem, który lubi nowe wyzwania, dlatego następna książka będzie zupełnie niezwiązana ze sportem. Czytelnik na pewno pozna mnie z innej strony – wyjaśnia młoda lekkoatletka, która na razie nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów. – Mogę powiedzieć, że będzie to powieść – dodaje.

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, już w przyszłym roku będzie można ją kupić.

Więcej o książce „Droga wojownika” znajdziecie na stronie juliadutkiewicz.pl.

Rozmowę z Julią Dutkiewicz możecie obejrzeć na stronie tvproart.pl, gdzie młoda lekkoatletka opowiada nie tylko o książce. Link tutaj.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz