Mistrzostwa świata w warcabach. Potrójnie srebrna Ola

1
Trzy srebrne medale i tytuł potrójnej wicemistrzyni świata w warcabach 64-polowych zdobyła Aleksandra Łukomska reprezentująca na co dzień UKS Komorzankę Komorze. 10-letnia zawodniczka jest multimedalistką zawodów w Polsce i na świecie oraz jedną z najlepszych w historii klubu.

W tureckim Izmirze, gdzie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Aleksandra Łukomska pokazała się z bardzo dobrej strony i może być w pełni zadowolona ze swoich wyników trzy razy stając na drugim stopniu podium w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej. – Poziom zawodów był bardzo wysoki, więc o czołowe lokaty było bardzo trudno. W wielu kategoriach wiekowych triumfowali Chińczycy, Rosjanie i Ukraińcy, którzy byli faworytami, ale wśród juniorek do lat 10, drugie miejsce przypadło naszej Oli – mówi Andrzej Ziaja, trener UKS-u Komorzanki Komorze, klubu z gminy Żerków (powiat jarociński).

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Szkoleniowiec, który pracę w klubie warcabowym łączy m.in. z trenowaniem młodych piłkarzy Jaroty Jarocin, uważa, że to historyczne medale i – jak twierdzi – to wspaniały prezent na pięciolecie istnienia klubu, które przypada w tym roku.

– Start Aleksandry Łukomskiej w tej prestiżowej imprezie był możliwością sprawdzenia się w walce z najlepszymi na świecie. Sam udział w zawodach to już sukces, a zdobycie przez Olę aż trzech medali mistrzostw świata jest najlepszym wynikiem w historii klubu – dodaje Andrzej Ziaja. – Nasza zawodniczka w tym roku w każdej imprezie krajowej zdobywała najcenniejsze medale w warcabach 64- i 100-polowych w kategorii dziewcząt do lat 10. Aleksandra swoją pracą i zaangażowaniem zapracowała na ten ogromny sukces – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick