Mistrz żeglarstwa Pleszewianinem Roku 2019

0
Zenon Jankowski uhonorowany tytułem Pleszewianina Roku 2019. W piątek na gali odebrał statuetkę z rąk burmistrza Pleszewa, choć to mieszkańcy mieli decydujący wpływ na wynik plebiscytu. Pleszewianin Roku wybierany jest już od 25 lat.

Najpierw pleszewianie wybierali „Człowieka Ziemi Pleszewskiej”, teraz honorowy tytuł to „Pleszewianin Roku”. W ostatnich tygodniach członkowie kapituły, a także czytelnicy Życia Pleszewa oraz Gazety Pleszewskiej głosowali na dziewięć kandydatur – uznanych społeczników, sportowców, ludzi kultury, inicjatorów ciekawych działań czy też na działające w różnych sferach grupy społeczne.

Pleszewianinem Roku 2019 wybrano Zenona Jankowskiego. To uznany w całym kraju żeglarz i promotor tej dziedziny sportu. Przepłynął setki mil w prestiżowych, światowych regatach na najgłębszych wodach naszego globu. Teraz szerzy pasję do żeglowania wśród najmłodszych i zdradza arkany tego sportu. – Jestem zaszczycony i wzruszony, że tytuł wylądował w moich rękach. Jest mi miło, że to, co staram się robić jako żeglarz, jako pleszewianin, zostało zauważone i docenione. Gratuluję wszystkim nominowanym i dziękuję kapitule za nominację mojej osoby. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy głosowali i oczywiście mojej rodzinie. Nagrodę dedykuję właśnie mojej rodzinie – powiedział Pleszewianin Roku 2019, Zenon Jankowski.

Tytuł Biznesmena Roku 2019 otrzymała Agnieszka Olek, właścicielka firmy meblarskiej z Pleszewa.

Rolnikiem/Ogrodnikiem Roku 2019 został Adam Maciejewski, właściciel gospodarstwa rolnego z Sośnicy w gminie Dobrzyca.

Tytuł Rzemieślnika Roku 2019 trafił do rąk Bogumiły Jakubowskiej, prowadzącej od 50 lat pralnię w Pleszewie.

Burmistrz Pleszewa tytułem Mecenasa Pleszewskiej Kultury 2019 odznaczył Marię Rutkowską.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick