Miski z wodą dla psów pod urzędem. Co jeszcze można zrobić, żeby schłodzić czworonogi?

4
Fot. UM Ostrów
Wysokie temperatury wpływają źle nie tylko na ludzi, ale też na zwierzęta, w tym także psy. Upał szkodzi najbardziej tym najstarszym i najmłodszym czworonogom. Dlatego pamiętajmy, by dawać im wodę do picia i jak najczęściej schładzać ich organizmy np. w zacienionym miejscu bądź poprzez okład zwilżonym ręcznikiem. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska postanowił zadbać o czworonogi i ustawił przed Urzędem Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim miski z wodą dla każdego zwierzęcia, które będzie tamtędy przechodziło.

W tracie upałów każdy z nas musi pić dużo wody, nosić nakrycia głowy itp. Należy także pamiętać o czworonożnych przyjaciołach. Dla zdrowych psów upały nie są aż tak szkodliwe, najbardziej narażone są szczeniaki, psy stare i rasy z płaskimi pyszczkami. Kiedy temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, na spacery wybierajmy się tylko rano i wieczorem. – Można wkładać psom kostki lodu do wody, żeby była chłodniejsza. Robić kąpiele, ale nie polewać wężem ogrodowym, tylko kupić dziecięcy basenik i wtedy, jak pies chce, to sobie wskoczy i się schłodzi – mówi Paulina Malińska z Ostrowskiego Centrum Weterynaryjnego.

Dobrym sposobem na ochłodzenie jest także przykrycie psa zwilżonym ręcznikiem lub zakup specjalnej żelowej maty chłodzącej. Najlepsi przyjaciele ludzi, podobnie jak my w tracie upałów, muszą pić więcej wody. – Można dodawać ją do karmy, bo są zwierzaki, które same z siebie nie piją zbyt dużo. A więc, żeby jak najwięcej wody przyswajały, dodajmy ją do jedzenia – tłumaczy Paulina Malińska.

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim ustawił przed swoją siedzibą miski z wodą dla spacerujących po mieście psów. Naczynia są regularnie i na bieżąco uzupełniane. „Akcja ma zachęcić właścicieli sklepów czy restauracji do wystawiania misek z wodą dla zwierząt przed lokalami. W ten sposób, uciążliwe upały staną się łatwiejsze do zniesienia dla naszych pupili” – czytamy na stronie urzędu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Miski z wodą które stoją przed Urzędem Miejskim są darmowe? Jak to powiedział „wybitny” radny Torzyński cyt.”Słońce świeci tylko za darmo”.

    • I to nie zawsze. A rodzice chcący przekształcić komunistyczną użyteczność wieczystą w prawo własności za swoje domy, które wybudowali własnymi rękami powinni płacić 5 razy więcej niż to proponował ostrowski PiS i to dla tego jak argumentował Torzyński na jednej z Sesji Rady Miejskie, żeby rodzice nie mieli lepiej niż ich dzieci, które wybudowały swoje domy biorąc kredyty we frankach szwajcarskich.

  2. Ja swojemu psu na pewno nie pozwolę na picie z tych misek. Przecież w ten sposób można swojego psa zarazić jakąś odzwierzęcą chorobą. Zawsze mam przy sobie w samochodzie czy na spacerze butelkę z wodą i nauczyłem swojego pupila z niej pić i nie muszę mieć ze sobą miski.

  3. Bardzo mądre posunięcie , – nie przesadzajmy , ważne żeby ta woda była w upalne dni 3 razy dziennie wymieniona w tych miskach .Brawo Urząd –

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick