Minutą ciszy w całym kraju strażacy uczcili śmierć 18 kolegów z Ukrainy [ZDJĘCIA]

0
Fot. st. asp. Arkadiusz Dryka
Strażacy w całej Polsce uczcili minutą poległych ratowników z Ukrainy, którzy oddali życie próbując chronić dobytek tamtejszych mieszkańców i zginęli z rąk rosyjskich żołnierzy. O oddanie hołdu zaapelował Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak.

Nie było syren, nie było sygnałów dźwiękowych. Była cisza, która ogarnęła niedzielnego poranka wszystkie jednostki straży pożarnej na terenie Polski. Cisza, która miała na celu upamiętnienie poległych ratowników z Ukrainy, którzy podczas wojny z Rosją stracili życie. „Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi. Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną” – napisał w apelu wystosowanym 18 marca nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

W ramach zmiany służby w niedzielny poranek o 8.00 w jednostkach i remizach w całym kraju właśnie w taki sposób polscy strażacy uczcili pamięć poległych kolegów w kraju ogarniętym wojną rozpętaną przez Rosjan 24 lutego. „Ukraińscy strażacy prowadzą działania ratownicze pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną. Niestety, osiemnastu strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy” – poinformowali przedstawiciele Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, podsumowując poranny symboliczny hołd.

PSP Ostrów Wielkopolski

Fot. st. asp. Arkadiusz Dryka

PSP Kalisz

Fot. Jednostka Ratowniczo Gaśnicza 1 w Kaliszu
Fot. Jednostka Ratowniczo Gaśnicza 2 w Kaliszu

PSP Pleszew

Fot. asp. Mariusz Glapa

PSP Krotoszyn

Fot. JRG Krotoszyn

PSP Jarocin

Fot. PSP Jarocin
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick