Ministerstwo Zdrowia przywróci strefy zielone, żółte i czerwone? Rząd szykuje się na czwartą falę

7
Fot. Pixabay
Wszystko wskazuje na to, że jesienią czeka nas czwarta fala zakażeń koronawirusem. Minsterstwo informuje, że szczyt zachorowań ma nastąpić na przełomie września i października. Resort zdrowia poinformował także, że rozważana jest możliwość wprowadzenia stref zielonych, żółtych oraz czerwonych. Miałyby one dotyczyć poszczególnych powiatów, a kierowanoby się poziomem wyszczepienia osób na danym obszarze.

Już od kilku miesięcy mówi się o nadchodzącej czwartej fali koronawirusa. Jesienny spadek odporności oraz wciąż zbyt niskie wskaźniki osób zaszczepionych mają spowodować, że dobowy przyrost zakażonych będzie zwiększał się bardzo szybko.

Stąd reakcja Ministerstwa Zdrowia, które poinformowało, że rozważany jest scenariusz wprowadzenia obostrzeń. Miałyby one być wprowadzane etapami, czyli tak, jak poprzednim razem. – Na logikę należałoby tu podejść od strony zaostrzania limitów w miejscach publicznych, w skupiskach ludzi: kinach, kawiarniach. Myślę, że można zacząć od limitów, a dalsze kroki będą konsekwencją rosnących zakażeń – mówił podczas konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu.

Rekomendacją Ministra Zdrowia jest, by obostrzeniami objąć wszystkich na danym obszarze. Wyjątkiem będą osoby zaszczepione, czyli bezpieczne. – One będą z części tych obostrzeń zwalniane – dodał Andrusiewicz.

Adam Niedzielski poinformował też, że rozważany jest scenariusz podzielenia powiatów na strefy zielone, żółte oraz czerwone. Decyzja ma być podejmowana na podstawie danych o wyszczepialności mieszkańców danego powiatu. Im mniej osób zaszczepionych, tym ostrzejsze restrykcje.

Według środowego raportu koronawirusem w ciągu doby zakaziło się 234 osoby. Zmarło 5 osób.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Przecież zaszczepieni chorują i zakażają tak samo jak niezaszczepieni wiec dlaczego osoby zaszczepione sa nazywane „bezpieczne”

  2. Wcale mnie ta 4 fala nie zdziwila. To było do przewidzenia. Super chcą tym zrobić przymus żeby się szczepic. W życiu się nie dam.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick