Milionowe straty po pożarze hali. Z ogniem walczyło 50 strażaków [WIDEO]

1
Jak wynika ze wstępnych szacunków, straty sięgają czterech milionów złotych. Uratowane mienie ma wartość około dwóch milionów złotych. To bilans pożaru hali produkcyjno-magazynowej w Mikstacie-Pustkowiu, do którego doszło w sobotę przed południem.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, szybko okazało się, że będzie potrzebne wsparcie. W szczytowym momencie z ogniem walczyło około 50 strażaków z powiatów: ostrzeszowskiego, ostrowskiego i kaliskiego.

Hala produkcyjno-magazynowa służąca do produkcji tekstylnej cała była objęta ogniem. Strażacy uchronili sąsiadujący z nią bezpośrednio budynek mieszkalny oraz stojące za nią kolejne magazyny. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Choć pożar wybuchł około godziny 11.00, akcja gaśnicza trwa jeszcze wieczorem. Strażacy dogaszają spalone urządzenia i elementy znajdujące się w hali. Większość wozów wróciło do baz. Na miejscu pozostało jednak jeszcze kilka zastępów, które prowadzą prace. Policja prowadzi oględziny terenu i zbiera materiał mający pomóc w ustaleniu przyczyny pojawienia się ognia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick